شاخص کل ۲۱۹ واحد رشد کرد

|
0 دیدگاه

در دومین روز از معاملات این هفته بورس اوراق بهادار، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی ۲۱۹ واحد رشد کرد و آیفکس نیز به رقم ۸۱۸.۲ رسید.

نماگر بازار سرمایه امروز ابتدای باز شدن معاملات روند صعودی به خود گرفت و تا تراز ۷۷ هزار و ۴۸۰ واحدی بالا رفت، اما در ادامه مقداری افت کرد و در مجموع نسبت به روز گذشته ۲۱۹ واحد صعود کرد و به رقم ۷۷ هزار ۴۳۶ واحدی رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز امروز ۵۴ واحد بالا رفت و عدد ۱۵ هزار و ۶۳ واحدی را تجربه کرد. همچنین شاخص آزاد شناور با ۱۷۹ واحد رشد به عدد ۸۶ هزار و ۲۲۸ واحدی رسید.  شاخص بازار اول با ۲۱۸ واحد رشد، عدد ۵۴ هزار و ۲۱۸ واحدی را تجربه کرد و شاخص بازار دوم از ۹۱ واحد صعود در تراز ۱۶۹ هزار و ۱۵۲ واحدی ایستاد.

امروز نماد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با ۵۴ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات صعودی شاخص بازار سرمایه ایفا کرد. پس از این نماد معدنی و صنعتی گلگهر، ملی صنایع مس ایران و فولاد مبارکه اصفهان بیشترین نقش را در رشد شاخص کل ایفا کردند.

همچنین نماد معاملاتی پالایش نفت بندرعباس با ۲۷ واحد تاثیر منفی در نماگر بازار سرمایه  بیشترین نقش را نوسانات نزولی  شاخص کل داشت.  پس از این نماد سایپا، بانک پاسارگاد و ایران خودرو بیشترین تاثیر را در نوسانات کاهشی بازار سرمایه داشتند، ارزش معاملات امروز به رقم ۲۲۰ میلیارد و ۵۷۹ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۸۶۹ میلیون و ۸۷۷ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در ۶۹ هزار و ۷۰۳ نوبت داد و ستد بود.

در معاملات امروز نماد زامیاد بیشترین حجم معامله را به خود اختصاص داد به طوری که در این نماد ۹۱ میلیون و ۹۷۱ هزار سهم به ارزش ۱۰ میلیارد و ۴۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

در پایان معمالات امروز نماد شرکت خوراک دام پارس با توجه به تعدیل پیش‌بینی درآمد هر سهم متوقف شد.  همچنین نماد معاملاتی شرکت‌های تراکتورسازی ایران، حفاری شمال و صنایع پمپ سازی ایران بازگشایی شدند.

امروز در گروه خودرویی‌ها بیش از ۱۹ هزار معامله انجام شد، به طوری که در این معاملات ۲۸۵ میلیون و ۹۹۸ هزار سهم به ارزش بیش از ۴۱ میلیارد تومان مورد داد و ستد قرار گرفت. علاوه بر این در گروه کانه فلزی بیش از ۶۶ میلیون سهم به ارزش حدود ۱۱ میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت.

در گروه قند وشکر نیز ۲۷۶۱ داد و ستد رخ داد به طوری که در این گروه ۲۶ میلیون و ۱۵۷ هزار سهم به ارزش بیش از ۸ میلیارد تومان معامله شد.

نمادهای گروه خودرویی امروز نیز روز نه‌چندان مساعدی را داشته‌ اند. به طوری که این نمادها حدود ۲ درصد کاهش در قیمت را تجربه کردند.  در گروه فلزات اساسی هرچند که تعدادی از نمادها شاهد کاهش قیمت پایانی بودند اما اکثریت‌ آن‌ها روز سبزی را پشت سر گذاشتند.

آیفکس نیز امروز ۲.۷ واحد رشد کرد و به رقم ۸۱۸.۲ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران امروز به رقم ۱۸۰ میلیارد و ۷۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی دست به دست شدن ۱۶۷ میلیون و ۹۷ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۲۷ هزار نوبت داد و ستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.