شرط ورود شرکت‌های خارجی به صنعت آب

|
0 دیدگاه

در گذشته ایران واردکننده بخش اعظمی از تجهیزات آبی از کشورهای دیگر بود؛ اما امروزه تولید بسیاری از محصولات مورد نیاز در حوزه آب در داخل کشور آن هم با کیفیت بالا صورت می‌گیرد.

حمیدرضا جانباز، مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور درخصوص ارتقای تولید داخلی در بخش آب گفت: دولت امروز به سمت حمایت از تولیدکننده داخلی مجرب حرکت می‌کند که همین مساله نیز باعث شده که شاهد تکنولوژی‌های بالای صنعت آب باشیم. وی با بیان اینکه در گذشته پمپ‌ را از کشورهای دیگر وارد می‌کردیم، اما امروزه به کمک تولیدکنندگان داخلی قادر به تولید پمپ‌هایی با کیفیت حتی بالاتر از مدل خارجی آن هستیم، اظهارکرد: توانمندی ایران در تولید تجهیزات و رسیدن به خودکفایی ۱۰۰ درصدی در حوزه آب بسیار بالا است.

وی تصریح کرد: در این میان بخش خصوصی خارجی زمانی در ایران امکان حضور پیدا می‌کند تا با بخش خصوصی داخلی اقدام به ایجاد کنسرسیوم کند که برای این مساله نیز مدل‌های سرمایه‌گذاری گوناگونی در نظر گرفته‌ایم.مدیر عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه بخش خصوصی داخلی نباید برای ورود بخش خارجی نگران باشد، اظهار کرد: هدف ما حمایت از بخش داخلی و ارتقای کیفیت خدمات داخلی است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.