شروع نام نویسی و تمدید عضویت صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر

|
0 دیدگاه

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی از آغاز نام نویسی و تمدید عضویت این صندوق در استان از امروز خبر داد.

محمد نظری روز شنبه  با بیان اینکه فصل ثبت نام از متقاضیان جدید صندوق از مهر ماه تا اوایل سال آینده ادامه دارد، اظهار کرد: ۹۵ کارگزار رسمی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در تمام شهرستان های ۲۱ گانه آذربایجان شرقی برای نام نویسی و تمدید عضویت اعضا آماده خدمات رسانی به متقاضیان هستند.
وی، تابعیت جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن حداقل ۱۸ سال سن، انتخاب یکی از سطوح درآمد ماهانه توسط متقاضی، عقد قرارداد در یکی از کارگزاری های صندوق بیمه اجتماعی، پرداخت حق بیمه را از شرایط عضویت در صندوق فوق اعلام کرد و افزود: تمامی روستاییان، عشایر، کشاورزان غیرساکن در روستا، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، کارکنان مراکز و شرکت های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و نظام دامپزشکی می توانند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر عضو شوند.
نظری، ارایه تسهیلات مستمری پیری، از کارافتادگی و فوت را از جمله مزایای بهره مندی از بیمه اجتماعی صندوق کشاورزان، روستائیان و عشایر بیان کرد و گفت: کلیه روستاییان، عشایر و کشاورزان غیرساکن در روستا و یا ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، می توانند با حداقل ۱۵ سال پرداخت حق بیمه خود بر اساس سطوح درآمدی مختلفی که صندوق مشخص کرده است، بعد از ۶۵ سالگی هر ماه مستمری بگیرید.
وی یادآور شد: مستمری دریافتی بیمه شدگان برابر با دو سوم سطح درآمدی است که در سال آخر پرداخت می کند.
نظری ادامه داد: مستمری از کار افتادگی نیز برای کسانی که بر اثر حادثه ای در جریان کار، از کار افتاده شوند، بدون در نظر گرفتن مدت پرداخت حق بیمه تا پایان عمر مستمری از کار افتادگی می گیرند و بازماندگان آنها از این مستمری بهره مند خواند شد.
وی، مجموع بیمه شدگان صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی را ۱۵۸ هزار و ۴۳۵ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد در ابتدای سالجاری معادل ۱۵۴ هزار و ۳۱۹ نفر بود.
نظری، سهم آذربایجان شرقی برای جذب در صندوق یاد شده طی سالجاری را ۱۰ هزار نفر اعلام کرد که از این تعداد تاکنون چهار هزار و ۲۶۴ نفر عضو صندوق شده اند.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون نیز افزون بر ۷۸ درصد از اعضای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر اقدام به تمدید عضویت خود کرده اند.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی با تاکید بر نام نویسی و تمدید عضویت به موقع افراد، اعلام کرد: شماره تلفن ۰۴۱-۳۵۵۵۸۸۰۹ این مدیریت آماده راهنمائی روستائیان، عشایر و کشاورزان متقاضی برای عضویت در صندوق می باشد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.