شیوه‌نامه جدید صدور کارت‌ بازرگانی در حال تدوین است

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت:دبیرخانه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی شیوه نامه صدور کارت‌های بازرگانی را پیش از جلسه آینده این شورا با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، مجلس، وزارت صنعت و اتاق تعاون تدوین می‌کند تا در جلسه بعد به رای گذاشته و تصویب شود.

غلام‌حسین شافعی اظهار کرد: موضوع کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای  و یک بار مصرف در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی اخیر مطرح و قرار شد کمیته مشترکی با اتاق بازرگانی و کمیسیون اقتصادی مجلس، اتاق تعاون و وزارت صنعت معدن و تجارت تشکیل شود تا “شیوه‌نامه” جدید برای صدور کارت بازرگانی تدوین و در این شورا تصویب شود.

وی افزود:قبل از جلسه بعدی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی،  دبیرخانه در این ارتباط  با حضور نمایندگان اتاق بازرگانی، مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق تعاون تشکیل خواهد داد تا “شیوه‌نامه” جدید برای صدور کارت بازرگانی در جلسه بعد شورا ارائه و در صورت تصویب در کشور اجرا شود.

رئیس اتاق بازرگانی ایران ادامه داد:امیدورایم با تصویب شیوه‌نامه جدید بتوانیم از فرار‌های مالیاتی موجود جلوگیری به عمل آوریم.

بنابراین گزارش، پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسه گذشته شواری گفتگوی دولت و بخش خصوصی اعلام کرد: کارت‌های بازرگانی اجاره‌ای و مجهول‌الهویه   ۸ هزار میلیارد تومان بدهی مالیاتی ایجاد می‌کنند که امکان وصول مالیات آنها وجود ندارد.

گفتنی است، برخی متخلفان برای فرار از پرداخت‌های مالیاتی و حقوق دولت در زمان تجارت کالا، اقدام به سوء استفاده از کارت بازرگانی سایر افراد می‌کنند یا از کارت‌های بازرگانی فاقد هویت لازم برای پیگیری‌های بعدی، بهره می‌گیرند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.