شیوه‌نامه صادرات کالاهای سرمایه‌ای قاچاق در شیراز تهیه می‌شود

|
0 دیدگاه

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با بیان اینکه شیوه نامه صادرات کالاهای سرمایه‌ای مکشوفه قاچاق در این استان تهیه می‌شود گفت: در هرصورت برای کالای سرمایه ای مکشوفه قاچاق، ارز مملکت هزینه شده و باید برای باز گرداندن ارز مملکت به بیت المال تلاش کرد.

معاون وزیر اقتصاد و دارایی و مدیر عامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی صبح پنجشنبه در شیراز با جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی شیراز دیدار کرد .

در این دیدار امین دلیری مدیرعامل این سازمان بر جنبه های زیان بار قاچاق و مشکلات فراوانی که برای اقتصاد کشور و به ویژه تولید به همراه دارد اشاره کرد .

وی با اشاره به طرح ساماندهی و شناسنامه دار کردن انبارهای کشور که در حال حاضر در دو استان بصورت پایلوت در حال اجراست بر ضرورت شفاف سازی فعالیتهای تجاری و حمایت از تجارت قانونی تاکید کرد .

در این جلسه همچنین، رئیس اتاق بازرگانی شیراز ارتقا سطح کیفی و کاهش قیمت تمام شده کالای تولیدی را از مهمترین ارکان ارتقای رقابت پذیری کالای ایرانی در مقابل قاچاق دانست .

جمال رازقی با اشاره بر ضرورت انهدام کالاهای قاچاق سلامت محور، بر ضرورت حفظ اموال بیت المال تاکید کرد و گفت: کالاهای سرمایه ای مکشوفه قاچاق  پس از طی مراحل قضایی در  سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی قرار می‌گیرد. در حقیقت بیت المال محاسبه شده و بنا بر این حفظ، حراست و تلاش برای استفاده مطلوب بسیار با اهمیت است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز تاکید کرد: در هرصورت برای کالای سرمایه ای مکشوفه قاچاق، ارز مملکت هزینه شده و باید برای باز گرداندن ارز مملکت به بیت المال تلاش کرد.

وی گفت: در صورت فراهم شدن امکان صادرات مجدد کالاهای سرمایه ای تملیکی ، تجار و بازرگانان کشور همه تلاش خود را برای ارزآوری و صادرات کالاهای مذکور به کار خواهند بست .

در خاتمه این دیدار سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی موافقت خود را برای تهیه مطالعه مشترک شیوه نامه و طرح صادرات کالاهای مکشوفه قاچاق اعلام داشت .

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.