صادرات نفت ایران در ماه اکتبر به ۲.۵۶ میلیون بشکه می رسد

|
0 دیدگاه

یک منبع آگاه از برنامه بارگیری تانکرها گفت، صادرات نفت خام و میعانات ایران در ماه اکتبر در نزدیکی بالاترین رقم صادرات ۵ سال اخیر که در ماه سپتامبر به ثبت رسید باقی خواهد ماند.

یک منبع آگاه از برنامه بارگیری تانکرها گفت، صادرات نفت خام و میعانات ایران در ماه اکتبر در نزدیکی بالاترین رقم صادرات ۵ سال اخیر که در ماه سپتامبر به ثبت رسید باقی خواهد ماند. این امر نشان دهنده موفقیت ایران در افزایش صادرات نفت خود پس از لغو تحریم هاست.
به گفته مقامات ایرانی، این کشور در حال حاضر روزانه حدود ۴٫۵ میلیون بشکه نفت تولید می کند، در حالی که صادرات نفت این کشور از زمان لغو تحریم ها اخیرا حدود دو برابر شده است.
ایران به دنبال افزایش تولید نفت و میعانات خود به بیش از ۵ میلیون بشکه در روز تا سال ۲۰۲۰ است و معاون وزیر نفت این کشور گفته که تولید نفت این کشور برای موافقت با طرح کاهش تولید اوپک تقریبا کافی به نظر می رسد.
بر اساس این گزارش، صادرات نفت خام و میعانات ایران در ماه اکتبر به ۲٫۵۶ میلیون بشکه در روز خواهد رسید، در حالی که این رقم در ماه سپتامبر ۲٫۶۰ میلیون بشکه در روز بود.
صادرات نفت در ماه سپتامبر که به گفته برخی منابع تا ۲٫۸ میلیون بشکه نیز رسید، بیشترین میزان صادرات نفت ایران از اواسط سال ۲۰۱۱ تاکنون بوده است.
افزایش قابل توجه صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به دلیل رشد قابل توجه تقاضا برای میعانات (نوعی نفت سبک که در سهمیه های تولید اوپک لحاظ نمی شود) و افزایش قابل توجه خریدهای ماهیانه چین (۷۴۴ هزار بشکه در روز) بوده که کاهش ۲۳ درصدی بارگیری نفت ایران به اروپا را جبران کرده است.
این گزارش حاکی است، صادرات نفت خام ایران در ماه اکتبر به پایین ترین رقم در ۳ ماه گذشته خواهد رسید، اما انتظار می رود صدور میعانات نسبت به ماه سپتامبر ۲۲ درصد افزایش یابد و به ۵۵۹ هزار بشکه در روز برسد که بیشترین رقم از زمان لغو تحریم ها خواهد بود.
صادرات نفت خام و میعانات ایران به آسیا در ماه اکتبر احتمالا به ۱٫۸۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که کمتر از ۱٫۹۶ میلیون بشکه ثبت شده در ماه سپتامبر است، اما همچنان بیش از دو برابر یک سال قبل خواهد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.