صدور ضمانت نامه برای واحدهای صنعتی با ۵۰ درصد کارمزد کمتر

|
0 دیدگاه

مدیرعامل سازمان صنایع‌کوچک و شهرک های صنعتی ایران از صدور ضمانت نامه با ۵۰ درصدکارمزد کمتر از بانک ها به واحدهای صنعتی توسط صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک خبر داد.

علی یزدانی با اشاره به اینکه  حمایت از واحدهای صنعتی کوچک و اصلاح ساختار و فرآیندها در دستور کار قرار دارد، گفت: این ضمانت نامه شامل تامین خرید مواد اولیه مورد نیاز بنگاه های کوچک است و ضمانت نامه اعتبار خرید مواد اولیه به نفع فروشنده بدون مراجعه به بانک با نرخ نیم تا ۲ درصد صادر می شود که به تناسب توافق خریدار و فروشنده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه در جهت اصلاح فرآیندها ، مجوز ها یک روزه صادر می شود افزود:  در شهرک ها و نواحی صنعتی در مناطق کمتر برخوردار با ۵۰ درصد تخفیف و برای شرکت های دانش بنیان، ایثارگران و نخبگان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی با ۱۰ درصد تخفیف زمین واگذار می شود.

وی با بیان اینکه از الزاماتی که در ستاد اقتصاد مقاومتی مصوب شده این است که کلیه بانک ها مکلفند قراردادهای ما را به عنوان وثیقه بپذیرند و موانع نیز در کارگروه تسهیل و رفع مواتع تولید استان و وزارت صنعت، معدن و تجارت پیگیری می شود افزود: همه دستگاه ها موظف به اجرای آنچه در ستاد اقتصاد مقاومتی مصوب می شود، هستند و در حال حاضر ۳ شهرک و ناحیه صنعتی دولتی و ۶ شهرک غیردولتی فعال در استان وجود دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.