صرف ۱۱۱ میلیون دلار برای واردات کالا از آمریکا

|
0 دیدگاه

برخی آمارها حاکی از آن است که واردات از ایالات متحده آمریکا به کشور با رشد همراه بوده است و ارزش دلاری آن در شش ماهه نخست سال ۹۵، نسبت به مدت مشابه سال گذشته از ۳۷ میلیون دلار به حدود ۱۱۱ میلیون دلار رسیده است.

براساس آمار گمرک در شش ماهه نخست سال ۹۵، بیش از ۹۴ هزار تن کالا به ارزش دلاری ۱۱۱ میلیون و ۱۲ هزار و ۱۵۲ دلار از ایالات متحده آمریکا وارد کشور شده است.

لازم به ذکر است که ارزش ریالی این میزان واردات بیش از ۳۳۸ میلیارد تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

در این میان کالاهایی چون واکسن، خون برای مصارف درمان یا پیشگیری، مکمل غذایی، پروتز دندان، دستگاه ضربان قلب جنین، خوراک آبزیان، جو، ذرت و انواع و اقسام کالاهای گوناگون از کشور ایالات متحده آمریکا به ایران وارد شده است.

گفتنی است که حجم واردات در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشم‌گیری داشته و از رقم ۳۷ میلیون دلار در شش ماهه نخست سال ۹۴، به رقم ۱۱۱ میلیون دلار در شش ماهه نخست سال ۹۵، رسیده است.

لازم به ذکر است در شش ماهه نخست سال جاری کالاهایی همچون کف‌پوش هایی از جنس پشم یا موی حیوان، مربا، کتاب، بروشور، فرش دست باف، بیسکوییت، شیرینی و عرقیجات سنتی به کشور ایالات متحده آمریکا صادر شده است.

براساس آمار به ثبت رسیده در گمرک کل حجم صادرات به ایالات متحده آمریکا بیش از یک تن کالا بوده که ۳۹ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۶۰۸ دلار برای کشور درآمد ارزی داشته است.

همچنین ارزش ریالی این میزان صادرات بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است.

در این بین بیشترین سهم صادرات به ایالات متحده آمریکا در شش ماهه نخست سال جاری، مربوط به کف‌پوش های از جنس پشم یا موی حیوان با وزن بیش از ۸۱۷ هزار کیلوگرم بوده است که ۳۶ میلیون و ۹۸۶ هزار و ۷۹ دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

همچنین ارزش ریالی این میزان صادرات بیش از ۱۱۳ میلیارد تومان در آمار گمرک به ثبت رسیده است که بیش از ۸۰ درصد حجم کل صادرات به ایالات متحده آمریکا را در بر گرفته است.

با این تفاسیر آمارها حاکی از آن است که میزان واردات و صادرات در پی لغو تحریم ها به ایالات متحده آمریکا افزایش داشته است و گفتنی است که حجم واردات از ایالات متحده آمریکا نسبت به میزان صادرات در شش ماهه نخست سال جاری، بیش از ۹۰ برابر بوده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.