طرح توسعه شمش آلومنیای جاجرم خرداد سال ۹۶ به بهره برداری می رسد

|
0 دیدگاه

فرماندار جاجرم از بهره برداری فاز نخست طرح توسعه شمش آلومینای جاجرم در خرداد ماه سال ۹۶ خبرداد وافزود: با بهره برداری از این طرح ۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد می شود.

علی اکبر محبی چهارشنبه در نشست استاندار خراسان شمالی با مدیران شهرداران و اعضای شورای اسلامی شهرستان جاجرم با اشاره به عملکرد دولت یازدهم در سه ساله دولت تدبیر و امید اظهارکرد: مردم این شهرستان همیشه همراه سیاست های دولت بوده و حضور خود را در بزنگاه های مختلف از جمله استقبال خوب از سفر ریاست جمهوری، مشارکت بالا درانتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و کسب مشارکت بیش از ۵۳ درصدی در سرشماری عمومی نفوس ومسکن۹۵ نشان داده اند.
وی با قدردانی ازهماهنگی خوب دستگاه های اجرایی این شهرستان برای خدمت رسانی به مردم گفت: این تعامل سازنده در خدمت رسانی به مردم باعث دمیده شدن روح امید در شهرستان جاجرم شده است.
محبی با بیان اینکه در سه ساله دولت تدبیر و امید اتفاقات خوبی برای شهرستان جاجرم افتاده است افزود: در بخش مخابرات هزار و ۱۱۲میلیارد ریال برای توسعه و نصب و راه اندازی کابل نوری، اینترنت پرسرعت و سایر بخش های مخابراتی شهرستان هزینه شده است.
وی گفت: در حوزه کشاورزی استفاده ازآبیاری تحت فشار بیش از ۱۰۰درصد افزایش یافته و از ۶۵۰هکتار درسال ۹۲ به ۱۶۰۰هکتار در سال ۹۵ رسیده و در بخش لوله گذاری آب مزارع از ۱۲کیلومتر به ۲۸ کیلومتر افزایش یافته است.
محبی از افرایش ۲۰۰درصدی سطح زیرکشت پسته در این شهرستان خبرداد و افزود: سطح زیر کشت پسته در جاجرم از ۵۰۰هکتار به ۱۵۰۰هکتار در دولت یازدهم رسیده است و سطح زیرکشت زعفران نیز در این شهرستان با افزایش ۱۰۰درصدی از ۲۲ هکتار به ۵۰هکتار افزایش یافته است.
فرماندار شهرستان جاجرم بیان کرد: پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش در شهرستان جاجرم از میزان ۲۰ میلیاد ریال به ۶۰میلیار ریال در دولت یازدهم افزایش یافته است.
محبی با بیان اینکه شهرستان جاجرم بیشترین سرانه میزان قیر دریافتی در کشور را با چهار هزار و ۵۰۰ تن داشته است، افزود: ۳۳۰هزار تن قیر تاکنون برای آسفالت معابر شهرستان در این سه سال استفاده شده است.
وی گفت: در بخش گازرسانی به روستاها ۱۲۱میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال در ۳۱روستای بخش شوقان و سنخواست هزینه شده و ۵۰میلیارد ریال هم برای گازرسانی به روستاهای بخش مرکزی این شهرستان بتازگی اختصاص یافته است که بزودی عملیات آن شروع می شود .
وی با اشاره به صرف اعتبار ۴۵۰میلیارد ریالی در زمینه تکمیل و بهره برداری توسعه برق و هزینه کرد ۶۰میلیارد ریالی اعتبار آب و فاضلاب در دولت تدبیر و امید گفت: اعتبارات اختصاص یافته به دهیاری های این شهرستان که در سال های۸۴ تا ۹۲ میزان ۲۳میلیارد ریال بود در دولت تدبیر و امید ۹۰میلیارد رسیده که نشان از توجه خوب دولت به این بخش است.

***رشد ۲ برابری اعتبارات جاجرم در دولت یازدهم
فرماندار جاجرم اظهارکرد: اعتبارات هزینه شده در سه سال گذشته دولت تدبیر و امید به غیر از پروژه های ملی این شهرستان، یکهزار و ۱۵۰میلیارد ریال بوده که با وجود مشکلات دولت نسبت به چهار سال گذشته ۲برابر افزایش داشته است.
وی تکمیل بیمارستان ۶۴تختخوابی جاجرم و تکمیل راه میامی- جاجرم –سخواست- شوقان -بجنورد به مرکز استان و راه اندازی قطار محلی درایستگاه قطار جاجرم را از جمله خواسته های مردم این شهرستان ذکر کرد .
استاندار خراسان شمالی در سفر یک روزه به شهرستان های جاجرم و گرمه به بررسی مشکلات این شهرستان ها می پردازد.
شهرستان ۳۶ هزار نفری جاجرم در ۱۵۰ کیلومتری جنوب بجنورد مرکز خراسان شمالی قراردارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.