عراق را از کاهش تولید نفت استثنا کنید

|
0 دیدگاه

عمار حکیم در دیدار با دبیرکل اوپک از این سازمان خواست، بغداد را به خاطر جنگ علیه تروریسم، از هر تصمیمی درباره کاهش تولید نفت معاف کند.

سید عمار حکیم رئیس ائتلاف ملی و رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، در دیدار با ‘محمد سانوسی بارکندو’ دبیر کل اوپک بر ضرورت مستثنی کردن عراق از هر توافقی درباره کاهش تولید نفت اوپک تاکید کرد و گفت اکنون عراق به نیابت از جهان با گروه تروریستی داعش می جنگد.

عمار حکیم در این دیدار همچنین بر اهمیت و ضرورت ایجاد فضای مذاکره و تعامل در اوپک و نیز با سایر تولیدکنندگان جهانی نفت تاکید کرد و اعضا را به حفظ سهم اوپک در بازار جهانی فراخواند.

رئیس ائتلاف ملی عراق با یادآوری توقف تولید و صادرات عراق در دوره های مختلف به دلیل جنگ و حضور تروریست ها در این کشور گفت اگرچه کاهش سقف تولید در حمایت از قیمت جهانی نفت یک ضرورت است، اما داعش یک استثنا در سهم بازار نفت ایجاد کرده است.

وی همچنین عراق را از موسسان و حامیان قیمت نفت و حفظ سهم اوپک در بازار جهانی معرفی کرد. در مقابل، بارکندو تاکید کرد که از درخواست عراق برای مستثنی کردن این کشور در هر توافقی جهت کاهش تولید حمایت خواهد کرد.

عراق که طی ۲سال گذشته با کسری بودجه بر اثر جنگ های جاری علیه گروه تروریستی داعش روبه رو بوده است، امیدوار است با افزایش سهم تولید خود و حضور فعال در بازار جهانی ، با بحران اقتصادی ناشی از جنگ و کاهش قیمت جهانی نفت مقابله کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.