عزم مدیران شهری رویان در صادرات فرهنگی منطقه

|
0 دیدگاه

نشست بررسی فرصت ها، وضعیت و مزیت های رقابتی سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری شهرستان رویان، در آخرین روز کاری هفته گذشته با حضور مهندس احمد توکلی، شهردار رویان، سرهنگ محمودی، فرمانده سپاه شهرستان نور، اعضای شورای اسلامی شهر رویان و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

سحر سعیدیان: به گزارش خبرنگار آسیا، مهندس احمد توکلی، شهردار رویان در ابتدای این نشست با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: مدیریت شهری رویان مرکب از شهرداری و شورای شهر در راستای تحقق توسعه و پیشرفت کشور که در گروی اجرای اقتصاد مقاومتی است، اقدامات موثری را انجام داده است که از مهمترین آن میتوان به تحول ساختاری در زمینه عملکرد و فعالیت‌های شهرداری اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری به عنوان یک نهاد خدماتی و عمرانی شناخته میشود، دستور کار شهرداری رویان را در قالب ایجاد تحول و تبدیل کردن آن به یک نهاد اجتماعی و فراگیر عنوان کرد و اظهار امیدواری کرد شهرداری رویان بتواند در همه عرصه های زندگی مردم و مناسبات اجتماعی شان، به عنوان یک نهاد تاثیرگذار در کنار سایر دستگاههای ذیربط به وظایفش عمل کند.

مهندس توکلی با اشاره به وضعیت ناامن و ناپایدار کشورهای خاورمیانه در این مقطع زمانی افزود: کشور ایران به لطف خدا و با رهبری رهبر فرزانه و حضور مقتدرانه نیروهای نظامی و امنیتی در قالب امکانات دفاعی، دارای امنیت بسیار بالایی است که علیرغم شعارهای منفی برخی از رسانه‌های خارجی، یکی از مزایای رقابتی در بحث گردشگرپذیری محسوب می‌شود.

شهردار رویان خاطرنشان کرد: امروز گرد هم آمده‌ایم تا پیام صلح دوستی و مودت ایرانیان را به گوش مردم دنیا برسانیم و امیدواریم شهر رویان، به عنوان نقطه کوچکی از کشور پهناور ایران بتواند با ارتقاء امکانات، شاهد جذب حداکثری گردشگران داخلی و خارجی باشد.

مهندس توکلی در ادامه شرایط اقلیمی پهنه مازندران به خصوص شهرستان رویان را منحصر به فرد خواند و گفت: وجود بزرگترین دریاچه جهان، جنگل های قدیمی هیرکانی با میلیونها سال قدمت، رشته کوه های البرز و جلگه های سرسبز، آب و هوای بی نظیری را برای این منطقه رقم زده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین دسترسی مناسب گردشگران به راههای مواصلاتی پایتخت امکانات و پتانسیل شهر رویان را از لحاظ رقابت پذیری در نقطه مناسبی قرار می‌دهد و به امید خدا با تسهیلاتی که دولت در ارتباط با چهاربانده کردن محور هراز و چالوس در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار می‌دهد، تردد آسان مردم به عنوان یک مزیت ویژه رقم خواهد خورد.

شهردار رویان با اشاره به تعدد مواهب طبیعی در این شهرستان از جمله دریا، ساحل، جلگه، شالیزار، جنگل و کوه اضافه کرد: عزم راسخ جموعه مدیریت شهری رویان برای استقبال از سرمایه‌گذاران و گردشگران، یک فرصت رقابتی ویژه در میان سایر شهرها و نقاط این منطقه فراهم کرده است و در این راستا تلاش مان بر این است که آثار تاریخی، فرهنگی و مذهبی موجود را حفظ کنیم و برای ارتقاء آن بکوشیم تا به عنوان یک شهر گردشگرپذیر بتوانیم صادرات فرهنگی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: در حالی که شهرهای گردشگرپذیر با تاثیرپذیری از حضور اقوام مختلف، فرهنگهای مختلفی به خود میگیرند، تصمیم داریم در شهر رویان با حفظ هویت و ارزش های اسلامی و ایرانی، فرهنگ این شهر را معرفی و به دنیا صادر کنیم.

مهندس توکلی در بخش دیگری از سخنانش دعوت و بکارگیری از مشاورین، اساتید و نخبگان دانشگاهی و ایجاد فرهنگسراها، خانه‌های فرهنگ و مراکز آموزشی شهروندی را از جمله اقدامات موثر در راستای آموزش سواد گردشگری به شهروندان رویان برشمرد و گفت: گرچه مردم این شهر در جذب گردشگر و میهمانداری تبحر خاصی دارند، اما باید سواد رسانه‌ای مردم را در عرصه های مختلف از جمله چگونگی برخورد با گردشگران داخلی و خارجی بالا ببریم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.