فقط شاخص بانک جهانی تغییر کرد

|
0 دیدگاه

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفت: بهبود رتبه کسب و کار ایران در سطح بین المللی حاصل قضا و قدر و تغییر شاخصهای بانک جهانی بوده و اتفاق خاصی در فضای اقتصاد کشور رخ نداده است.

مجید رضا حریری با اشاره به خبر اعلام شده در خصوص بهبود  رتبه کسب  و کار ایران گفت: اخیرا از سوی رسانه‌های نزدیک به دولت بهبود رتبه ایران از ۱۵۰ به ۱۲۰ اعلام شد، در این خصوص باید بگویم در فضای واقعی اقتصاد تغییر ایجاد نشده است.

وی افزود، این رسانه‌ها مدعی‌اند، در دولت سابق رتبه ایران بالای ۱۵۰بوده و در دولت فعلی رتبه به کشور به ۱۲۰ بهبود یافته که چنین موضوعی صحیح نیست.

حریری ادامه داد، در اواخر دولت دهم  رتبه کشور به ۱۳۱ بهبود یافت نه عدد ۱۵۱ که از سوی رسانه ها مطرح می‌شود، اما این موضوع به این معنی نیست که دولت دهم یا دولت فعلی در زمینه بهبود فضای کسب و کار عملکرد مثبتی داشته‌اند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین تاکید کرد، رتبه کسب و کار کشور از طرف بانک جهانی اعلام می شود، این سازمان در سالهای گذشته در بارم بندی و شاخصهای سنجش وضعیت کسب و کار در کشورها تغییراتی لحاظ کرده و به این ترتیب بدون اینکه جهش یا عملکرد مثبتی در فضای اقتصاد رخ داده باشد،  رتبه کسب و کار کشور بهبود یافته است.

حریری معتقد است، این بهبود رتبه، ناشی از قضا و قدر بوده و از عملکرد دولتهای دهم و یازدهم نشات نگرفته است.

بر اساس گزارش سال ۲۰۱۷ بانک جهانی رتبه ایران در سهولت کسب و کار ۱۲۰ اعلام شده که این رتبه نسبت به گزارش سال قبل ۲ پله تنزل داشته است. ایران در گزارش سال قبل از نظر سهولت کسب و کار رتبه ۱۱۸ را کسب کرده بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.