قرارداد خرید لکوموتیوهای برقی با آلمان بسته شد

|
0 دیدگاه

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: مجموع قراردادهای تولید و تامین ۵۰ لکوموتیو دیزل الکتریک و ۷۰ لکوموتیو برقی به ارزش۴۰۰ میلیون یورو از طریق بانک های آلمانی و چینی فاینانس (تامین مالی) شده است.

محسن پورسیدآقایی گفت: قرارداد تولید و تامین ۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزل الکتریک بین شرکت راه آهن، مپنا و زیمنس آلمان و تفاهمنامه ای برای تولید ۷۰ دستگاه لکوموتیو برقی برای راه آهن تهران- مشهد به منظور انتقال فناوری بین ایران و آلمان امضا شد.
زیرساخت راه آهن تهران- مشهد در حال برقی شدن است.
وی افزود: برای ایجاد شبکه قطارهای حومه ای در تهران و تبریز و تامین سیستم سیگنالینگ خطوط سریع السیر و واگن های مسافری با طرف آلمانی گفت و گو د و بر اساس آن یک موافقتنامه عمومی به منظور انتقال فناوری از سوی شرکت زیمنس و تولید محصولات از طریق شرکت های ایرانی- آلمانی در کشور به امضا رسید.
مدیرعامل راه آهن تاکید کرد تامین منابع مالی پروژه ها از طریق فاینانس خواهد بود و اضافه کرد: وزیر اقتصاد آلمان در نشستی پیش از امضای قراردادها، بر حمایت همه جانبه کشور خود از تامین مالی پروژه های ایرانی از سوی بانک های آلمانی و توسعه روابط بین دو کشور تاکید کرد.
پورسیدآقایی گفت: با وجود حرف های تبلیغاتی، کشورهای بزرگ در مقام عمل در ایران قرارداد امضا می کنند.
وی ادامه داد: خوشبختانه پس از برجام کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری و عقد قرارداد با ایران در تلاشند و سعی ما استفاده حداکثری از فرصت است.
 از تابستان ۹۴ تاکنون نزدیک به ۲۰ هیات تجاری از آلمان به ایران سفر کرده و مطابق گفته مسئولان اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان، حدود ۱۰ هیات دیگر نیز تا پایان سال میلادی جاری به ایران سفر می کنند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران اواخر بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در سفر هیات ۶۰ نفره اقتصادی ایران به ایالت باواریا آلمان گفت،روابط تجاری ایران و آلمان در زمان تحریم به پایین ترین سطح خود رسید و حجم تجارت دو کشور دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار شد.
چهارم مهرماه امسال گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: ارزش تجارت خارجی ایران در نیمه نخست امسال به بیش از ۴۲ میلیارد و ۱۴ میلیون دلار رسید و پیشی گرفتن ارزش صادرات بر واردات همچنان ادامه یافت.
آمار تجارت خارجی کشور ما در نیمه نخست امسال از افزایش واردات کالاهای آلمانی حکایت دارد. صادرات آلمان به ایران در این مدت یک میلیارد و ۱۲۲ میلیون دلار بود که در همسنجی با پارسال ۲۶ درصد افزایش داشت. آلمان پنجمین صادرکننده بزرگ کالا به ایران به شمار می رود.
سند همکاری و قرارداد تامین و تولید ۵۰ دستگاه لکوموتیو دیزل الکتریک در ایران با زیمنس آلمان و همچنین مشارکت در ایجاد سیستم حمل و نقل ریلی حومه ای تهران با طرف های آلمانی شامگاه دوشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و معاون صدراعظم آلمان در وزارت راه و شهرسازی امضا شد.
0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.