قیمت‌های نجومی بلیت‌ها طبقه‌بندی شد

|
0 دیدگاه

قیمت بلیت هواپیما به امکان متبرکه با نزدیکی هر چه بیشتر به ایام اربعین در حال افزایش است و با وجود تعیین نرخ مصوب برای آن شاهد قیمت ‌های نجومی از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان هستیم.

در حالی که حدود ۲۰ روز به اربعین حسینی باقی مانده قیمت بلیت‌ هواپیما هر روز در حال افزایش است تا جایی که نرخ چند هفته گذشته از ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است.

این درحالی است که برخی از آژانس‌هاس هواپیمایی با وجود اینکه هنوز زمان زیادی به ایام اربعین باقی مانده است بلیتی برای فروش ندارند.

به علاوه قیمت بلیت هواپیما برای سفر به اماکن متبرکه در روزهای اول و دوم آذر ماه تا ۳ میلیون تومان نیز می‌رسد، نرخی که به گفته سازمان هواپیمایی بلیت هواپیما از مقصد تهران به نجف یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و از مقصد مشهد به نجف یک میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است که در واقع امر این نرخ‌ها با نرخ‌های موجود در سطح شهر متفاوت است.

با این وجود تفاوت قیمت بلیت‌ها در فاصله یک هفته‎ای بعضا تا یک میلیون و ۵۰۰ هزارتومان نیز می‌رسد که رقم واقعی تا رقم فعلی و رقم نزدیک شده به ایام اربعین از ۳۰۰ هزار تومان تفاوت دارند.

با این وجود آژانس‌های هواپیمایی ازاین فرصت سوء استفاده کرده و سود خوبی را به جیب می‌زنند و با فروش بلیت و تعیین نرخ‌های متفاوت از آب گل آلود ماهی می‌گیرند و مردم نیز با وجود بالا بودن قیمت و با توجه به ارادت خود به این امکان متبرکه حاضر هستند هر مبلغی را پرداخت کنند.

به علاوه برخی از آژانس‌های مسافرتی لیست قیمت‌های خود را برای این ایام طبقه بندی کرده‌اند که این ارقام از یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در فاصله زمانی ۲۰ روز از ایام اربعین شروع و تا ۳ میلیون تومان در روز اربعین ادامه می‌یابد.

حال نکته قابل توجه اینجاست که با وجود اعلام نرخ‌های مصوب سفر به عتبات عالیات توسط سازمان هواپیمایی چرا هیچ نهاد نظارتی برای کنترل بازار فروش بلیت با قیمت های نجومی در سطح شهر وجود ندارد؟

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.