قیمت بلیت اتوبوس برای اربعین ۲ برابر می‌شود

|
0 دیدگاه

رئیس سازمان راهداری با بیان اینکه امسال پنج هزار دستگاه اتوبوس، زائران اربعین را جابجا می‌کنند از ناکافی بودن زیرساخت‌ها در مرز مهران برای خدمات‌رسانی به زائران گفت و افزود: نرخ بیلت اتوبوس برای اربعین امسال دو برابر می‌شود.

داوود کشاورزیان امروز در نشست خبری درباره جابجایی زائران اربعین اظهار داشت: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، رئیس کمیته حمل و نقل و مصرف سوخت در ستاد اربعین است که ارگان‌هایی نظیر سپاه پاسداران، شهرداری، شرکت نفت و نیروی انتظامی نمایندگانی در این کمیته دارند.

وی اظهار داشت: امسال برای ایام اربعین هیچ مشکلی در حوزه تامین سوخت نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ۵ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین در نظر گرفته شده است اظهار داشت: یکی از وظایف ذاتی ما نگهداری و بهسازی راه‌ها است که در این راستا نگهداری و بهسازی مسیرهای منتهی به مرزهای مهران و شلمچه را در دستور کار قرار دادیم تا برای این ایام آماده شوند.

کشاورزیان افزود: به زودی سالن مسافری پایانه مرزی شلمچه با حضور وزیر راه و شهرسازی تا قبل از ایام اربعین به بهره‌برداری می‌رسد و ضمن آنکه گیت‌های مورد نیاز در پایانه‌های مرزی برای عبور زائران افزایش می‌یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در مرز مهران روزانه حداکثر ۱۵ هزار نفر مسافر می‌توانند تردد کنند اما در ایام اربعین این رقم به روزانه ۲۵۰ هزار نفر می‌رسد و با این حجم افزایش تقاضا نمی‌توان هیچ شرایط خدمات‌رسانی مطلوبی را فراهم کرد.

وی افزود: با آنکه ۹۶ گیت عبور در مرز مهران تامین شده است اما زائران انتظار خدمات مطلوب نداشته باشند و خدمات آنجا حداقلی است و قطعا مناسب نخواهد بود زیرا هر چه از زائران درخواست می‌کنیم که از مرزهای دیگر برای اربعین تردد کنند گرایش به مرز مهران به دلیل نزدیکی مسیر زیاد است.

کشاورزیان گفت: سال گذشته ۶۲ درصد زائران از پایانه مهران و ۳۸ درصد از پایانه شلمچه و چزابه در بخش جاده‌ای استفاده کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره قیمت‌های بلیت اتوبوس برای ایام اربعین گفت: طی توافق با انجمن تعاونی شرکت‌های مسافری قیمت‌های بلیت اتوبوس برای این ایام حداکثر ۲ برابر خواهد شد و این به دلیل ترددهای یک سر خالی است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال افزایش قیمت بیش از نرخ‌های تعیین شده گفت: ممکن است واسطه‌هایی در این میان پیدا شوند و قصد سوء استفاده داشته باشند اما ما تلاش کرده‌ایم زائران بین هر سه مرز توزیع شوند و برخی از مرز شلمچه، برخی چزابه، برخی مهران اعزام شده و برگردند اما پیش‌بینی می‌کنیم زائران این تقسیم‌بندی را رعایت نکنند.

کشاوزیان بیان کرد: امسال ۵ هزار دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران در نظر گرفته‌ایم که ۳ هزار دستگاه آن در مسیر مهران و ۲ هزار دستگاه اتوبوس به دو پایانه دیگر می‌رود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.