قیمت بلیت پروازهای اربعین

|
2 دیدگاه

نرخ بلیت‌های پرواز های اربعین برای همه مسیرها از شهرهای کشور به بغداد و نجف غیر از مشهد یک میلیون و صد هزار تومان تعیین شد.

مقصود اسعدی سامانی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به اشتیاق زائران اباعبدالله برای پیاده‌روی اربعین، شرکت‌های هواپیمایی تلاش کردند برای برقراری پروازهای فوق‌العاده و برنامه‌ای عملیات ویژه‌ای برای این ایام داشته باشند.

وی افزود: در این راستا از یک ماه پیش ستاد پروازهای اربعین در محل انجمن شرکت‌های هواپیمایی با حضور نماینده سازمان هواپیمایی و نمایندگان شرکت فروگاده‌ها، سازمان حج و زیارت، سازمان تعزیرات و دیگر ارگان‌های متولی در حال برگزاری است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: با وجود آنکه نرخ پروازهای خارجی مشمول قیمت گذاری تکلیفی نیست،اما مصوب کردیم که در راستای جلوگیری از سو استفاده، شرکتهای هواپیمایی برای تاریخ‌های ۲۳ آبان ۹۵ تا ۵ آذر ۹۵ نرخ بلیت‌ها را در مسیر بغداد و نجف به صورت مشخص به فروش برساند که در این راستا توافق شد قیمت بلیت در مسیر تهران- نجف- تهران و تهران – بغداد- تهران و سایر شهرها به نجف و بغداد یک میلیون و صد هزار تومان در رفت و برگشت باشد.

اسعدی سامانی افزود: نرخ بلیت پروازهای مشهد- نجف- مشهد و مشهد- بغداد- مشهد هم یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تعیین شد.

وی بیان کرد: نرخ‌های یکسره برای بلیت‌های یکطرفه هم ۶۰ درصد نرخ‌های مذکور تعیین شد و نرخ‌های بیزینس کلاس و فرست کلاس هم تابع نرخ‌گذاری شرکتهاست.

اسعدی سامانی افزود: مقرر شده است در کنار آژانس‌هایی که مجوز بند الف برای فروش هواپیما دارند شرکت‌های هواپیمایی هم دفاتری را برای فروش بلیت پروازهای اربعین تعیین کنند.

وی افزود: شرکت‌های هواپیمایی همچنین می‌توانند نرخ‌های کمتر از نرخ‌ های تعیین شده برای بازه زمانی ۲۳ آبان تا ۵ آذر امسال در مسیرهای بغداد و نجف تعیین کنند.

وی گفت: مسافران در صورت بروز هرگونه مشکل و مواجهه با نرخ‌های بیشتر از ارقام مذکور به دفتر رسیدگی به شکایت سازمان هواپیمایی شکایت کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: علی احمدی

اخی
دستتون درد نکنه
واقعا زحمت کشیدید
هواپیمایی درجه یک جهان مثل امارات برای ایتالیا و پاریس رفت وبرگشت ۱۴۰۰ میگیره بعد شما برای عراق دم گوشمون اون هم با هواپیمایی ۴۰ سال قبل نرخ ۱۲۰۰ را مصوب کردید
خدا خیرتون بده واقعا زحمت کشیدید.مسئولین ممنونیم از شما که به فکر ما هستید!!!

توسط: محسن ک ز

در ایام اربعین مردم عراق بسیاری از خدمات اجتماعی و حتی حمل و نقل زائرین امام حسین ع رو ” مجانی ” انجام میدن درحالیکه هموطنان ایرانی از این رویداد بزرگ جهانی دنبال سود و منفعت شخصی هستن !!!
واقعا” خسته نباشید !
توصیه میکنم یکبار و فقط چند متر در مسیرهای منتهی به کربلا تشریف ببرید تا متوجه خوش انصافی خودتون بشید.
جالبه که نرخ بلیط پروازها و حتی اتوبوس هم دوبرابر و بیشتر میشه !!!
چجوری فردای قیامت تو روی امام حسین ع میتونید نگاه کنید ؟؟؟
درود و سلام خدا بر شیعیان مخلص عراق

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.