قیمت جهانی نفت در مدار نزو لی قرار گرفت

|
0 دیدگاه

تردیدها در مورد اینکه توافق اوپک در مورد کاهش تولید نمی تواند مازاد عرضه جهانی را مهار کند موجب شد تا قیمت نفت امروز کاهش یابد.

تردیدها در مورد اینکه توافق اوپک در مورد کاهش تولید نمی تواند مازاد عرضه جهانی را مهار کند موجب شد تا قیمت نفت امروز کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۵ سنت، معادل ۰٫۶۷ درصد کاهش به ۵۱ دلار و ۵۸ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با ۳۹ سنت، معادل ۰٫۷۸ درصد کاهش به ۴۹ دلار و ۴۲ سنت رسید.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) قصد دارد تا زمان نشست ماه نوامبر این سازمان ددر وین، بر سر جزئیات طرح کاهش تولید نفت به توافق برسد. این سازمان قصد دارد تولید خود را به ۳۲٫۵ تا ۳۳ میلیون بشکه در روز برساند.

تولید فعلی اوپک روزانه ۳۳٫۶ میلیون بشکه است.

اما تحلیلگران هشدار می دهند که انتظار در مورد نشست این هفته استانبول با حضور تولید کنندگان نفت عضو و غیر عضو اوپک بیش از حد بالاست.

مورگان استنلی روز دوشنبه در یادداشتی نوشت: «نشست بین تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک (از جمله روسیه) این هفته یکی از تیترهای مهم خبری مطرح در بازار نفت است. انتظار نداریم توافق مهمی با روسیه صورت گیرد.»

«همچنین شایان ذکر است که وزرای نفت ایران و عراق در این نشست حضور نخواهند داشت.»
حتی اگر توافقی نیز به دست آید، تحلیلگران تصور نمی کنند این توافق منجر به افزایش قابل توجه قیمت ها شود، زیرا کاهش تولید اعلامی چندان زیاد نیست و تردیدهایی در مورد امکان اجرای این توافق در میان کشورهای عضو رقیب وجود دارد.

عراق، دومین تولید کننده بزرگ عضو اوپک آب سردی بر پیکر تحلیلگران امیدوار به طرح کاهش تولید ریخته و اعلام کرده که قصد دارد تولید خود را در سال ۲۰۱۷ باز هم افزایش دهد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.