قیمت طلای جهانی افزایش یافت

|
0 دیدگاه

در حالی که ارزش دلار از بالاترین رقم ۹ ماه اخیر پایین تر آمده، قیمت طلا امروز افزایش یافت، اما قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره موجب شد تا قیمت ها چندان افزایش نیابد.

در حالی که ارزش دلار از بالاترین رقم ۹ ماه اخیر پایین تر آمده، قیمت طلا امروز افزایش یافت، اما قوت گرفتن احتمال افزایش نرخ بهره موجب شد تا قیمت ها چندان افزایش نیابد.

فلز زرد به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است، زیرا چنین افزایشی هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا را بالا می برد و ارزش دلار را افزایش می دهد که هر دوی اینها به ضرر قیمت طلاست.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۲۶۹ دلار و ۵ سنت رسید. قیمت طلا در طی ۵ جلسه گذشته نوسان محدود ۶٫۶۰ دلاری را تجربه کرده است.

شاخص دلار پس از رسیدن به بالاترین رقم ۹ ماه اخیر در روز دوشنبه، امروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۹۸٫۶۸ رسید.

قیمت طلای آمریکا امروز با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۲۶۷ دلار رسید.

جنس پدرسن، تحلیلگر ارشد دانسکه بانک گفت: «آنچه اخیرا در بازار طلا جالب توجه بوده، افزایش ارزش دلار است، اما به نظر می رسد که ما به سطح جدیدی از ارزش دلار رسیده ایم و شما می بینید که قیمت طلا در حال تثبیت است.»

«باید آمارهای اقتصادی را در آستانه نشست فدرال رزرو رصد کنیم زیرا در حال حاضر رقابتی بین موافقان و مخالفان افزایش نرخ بهره و نحوه تفسیر آمارهای اقتصادی در جریان است.»

چارلز ایوانز، رئیس فدرال رزرو شعبه شیکاگو روز دوشنبه گفت، اگر انتظارهای تورمی و بازار کار آمریکا همچنان به روند بهبود خود ادامه دهد، بانک مرکزی آمریکا تا پایان سال آینده میلادی ۳ نوبت دیگر نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

شاخص مارکیت از بخش تولید آمریکا به بالاترین رقم یک سال اخیر یعنی ۵۳٫۲ رسیده، در حالی که فعالیت های اقتصادی در اروپا در ماه اکتبر با بیشترین سرعت از ابتدای سال تاکنون گسترش یافته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.