قیمت طلا به بالاترین سطح در ۴ هفته گذشته رسید

|
0 دیدگاه

خبرگزاری رویترز اعلام کرد، قیمت طلا در پایان معاملات دیروز (جمعه) بازارهای جهانی با یک درصد افزایش نسبت به روز پیش از آن به بالاترین سطح خود در چهار هفته گذشته رسید.پس از آنکه پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) اعلام کرد استفاده «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات ریاست جمهوری آمریکا از یک پست الکترونیکی خصوصی برای دریافت اطلاعات محرمانه در دوران حضورش در وزارت امور خارجه را مورد بررسی مجدد قرار خواهد داد، قیمت طلا به طور چشمگیری بالا رفت.
در حالی که کمتر از ۲ هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده است، این خبر رقابت های انتخاباتی این کشور که در آن بر اساس نظرسنجی ها کلینتون از رقیب خود «دونالد ترامپ» جلوتر است، دچار شوک کرد.
قیمت تحویل فوری طلا در ساعت ۱۸:۴۵ دیروز به وقت گرینویچ ۰٫۸ درصد نسبت به روز پیش از آن (پنج شنبه ۲۷ اکتبر) بالا رفت و به یک هزار و ۲۷۸ دلار و ۳۸ سنت رسید که بالاترین قیمت از چهار اکتبر (۱۳ مهر) است.
در بازار کامکس نیویورک نیز در پایان معاملات دیروز، قیمت آتی طلا با ۰٫۶ درصد رشد نسبت به روز پیش از آن به یک هزار و ۲۷۶ دلار و ۸۰ سنت در هر اونس رسید.
«تای وانگ»* مدیر بخش فلزات پایه و گرانبهای شرکت بی ام او کپیتال مارکتس** نیویورک گفت: اعلام اخیر اف بی آی این نگرانی را بوجود آورده است که اقدام پلیس فدرال آمریکا موقعیت ترامپ را تقویت خواهد کرد.
پس از اعلام اف بی آی که قصد بررسی مجدد موضوع یاد شده را دارد، شاخص سهام وال استریت و نرخ برابری دلار در برابر ۶ ارز اصلی کاهش یافت.
اندازه شاخص دلار دیروز با ۰٫۶ درصد کاهش نسبت به روز پیش از آن به ۹۸٫۳۴ رسید در حالی که شاخص اس اند پی ۵۰۰ دیروز با ۰٫۳ درصد کاهش به سطح ۲۱۲۶٫۴۱ تنزل کرد.
در پایان معاملات دیروز بازار لندن همچنین، قیمت نقره با ۱٫۳ درصد افزایش به ۱۷ دلار و ۸۲ سنت و پلاتین با ۲٫۶ درصد افزایش به ۹۸۷ دلار در هر اونس رسید.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.