قیمت طلا به ۱۲۵۱ دلار رسید

|
0 دیدگاه

قیمت طلا روز جمعه برای نهمین جلسه متوالی کاهش یافت و برای مدت کوتاهی به پایین ترین رقم ۴ ماه گذشته رسید.

قیمت طلا روز جمعه برای نهمین جلسه متوالی کاهش یافت و برای مدت کوتاهی به پایین ترین رقم ۴ ماه گذشته رسید. فروش های رایانه ای طلا، تاثیر مثبت ناشی از انتشار آمار ضعیف از بازار کار آمریکا را خنثی کرد.
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۱٫۱ درصد کاهش به ۱۲۵۱ دلار و ۹۰ سنت رسید. بدین ترتیب فلز زرد این هفته را با کاهش قیمت حدودا ۴٫۸ درصدی به پایان برد و بدترین عملکرد هفتگی از ژوئن ۲۰۱۳ را به ثبت رساند.
قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۱ درصد کاهش به ۱۲۵۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.
بیل اونیل، تحلیلگر بازار طلا گفت: «روز جمعه شاهد مقدار زیادی خرید و فروش رایانه ای بودیم و این واقعا عامل این همه افت قیمت بود.»
قیمت طلا دیروز ابتدا پس از انتشار آمار ضعیف از بازار کار آمریکا افزایش یافته بود. آمارها نشان داد که نرخ رشد اشتغال زایی در اقتصاد آمریکا برای سومین ماه متوالی کند شده و این وجب افزایش نرخ بیکاری شده است. اما انتظار نمی رود این کندی نرخ اشتغال زایی مانع از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در اواخر امسال شود.
طلا به شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا چنین افزایشی می تواند موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا و افزایش ارزش دلار شود که هر دوی اینها به ضرر قیمت طلاست.
گلدمن ساکس در یادداشتی نوشت: «بخش عمده ای از افت قیمت روز سه شنبه… پس از اظهارات مقامات فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره… و عبور قیمت ها از مرز روانی و فنی ۱۳۰۰ دلار اتفاق افتاد.»
«با توجه به اینکه قیمت ها تا حد زیادی اصلاح شده، نظر ما به طور کلی در مورد چشم انداز قیمت طلا تا پایان سال خنثی است.»

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.