قیمت طلا به ۱۲۷۲ دلار رسید

|
0 دیدگاه

قیمت طلا که در جلسه قبل به پایین ترین رقم در بیش از ۳ ماه گذشته رسیده بود، امروز همزمان با کاهش ارزش دلار و افت شاخص ها در بازار های مالی افزایش یافت و به ۱۲۷۲ دلار رسید.

قیمت طلا که در جلسه قبل به پایین ترین رقم در بیش از ۳ ماه گذشته رسیده بود، امروز همزمان با کاهش ارزش دلار و افت شاخص ها در بازار های مالی افزایش یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۴ درصد افزایش به ۱۲۷۲ دلار و ۲۱  سنت رسید. قیمت فلز زرد در روز سه شنبه بیش از ۳ درصد کاهش یافته و به پایین ترین رقم از ۲۴ ژوئن رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا نیز با ۰٫۴ درصد کاهش به ۱۲۷۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

شاخص دلار آمریکا در برابر سبد ۶ ارز معتبر جهانی امروز ۰٫۱ درصد کاهش یافت. سهام های آسیایی نیز روز چهارشنبه شاهد افت بود و میزان بازدهی اوراق قرضه به نزدیکی بالاترین رقم های ۲ هفته اخیر رسید.

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر بازار طلا در این باره اظهار داشت: «کاهش قیمت های روز سه شنبه احتمالا بیش از حد بوده است. اگر گزارش بازار کار آمریکا در هفته جاری بسیار خوب باشد، ممکن است قیمت طلا بار دیگر کاهش یابد.»

«با این حال، طلا در رقم ۱۲۵۰ دلار از حمایت خوبی برخوردار خواهد بود. من واقعا انتظار ندارم که قیمت طلا خیلی بالاتر از حد فعلی برود و ما احتمالا شاهد سقوط قیمت به نزدیکی ۱۳۰۰ دلار خواهیم بود.»

کاهش قیمت روز سه شنبه بیشترین افت قیمت یک روزه فلز زرد از سپتامبر ۲۰۱۳ تاکنون بود و قیمت طلا را به پایین ترین سطح از زمان رای مردم انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا در ماه ژوئن رساند.

غیبت خریداران چینی در بازار به دلیل تعطیلات یک هفته ای در این کشور نیز در تضعیف قیمت طلا موثر بوده است.

روز سه شنبه رسانه ها بیه نقل از یک مقام آگاه نوشتند که بانک مرکزی اروپا قبل از پایان دادن به برنامه تسهیل کمی اش به صورت تدریج برنامه ماهانه خود برای خرید ۹۰ میلیارد دلاری اوراق قرضه را کاهش خواهد داد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.