قیمت نفت درمسیر نزولی قرار گرفت

|
0 دیدگاه

با انتشار گزارشی مبنی برافزایش ذخایر نفت خام ایالات‌متحده و افزایش تولید در نیجریه، قیمت نفت در روز چهارشنبه بیشتر از یک درصد کاهش داشت.

قیمت نفت برنت LCOc۱،  ۶۱ سنت یا ۱.۲۰ درصد کاهش داشت و به ۵۰.۱۸ دلار در هر بشکه رسید. قیمت‌ها پیش‌ازاین به ۵۰.۱۷ دلار در هر بشکه رسیده بود که پایین‌ترین میزان قیمت نفت رد طور سه هفته گذشته بود. قیمت نفت خام آمریکا نیز در هر بشکه ۴۹.۲۷ دلار در هر بشکه معامله شد که ۶۹ سنت و یا ۱.۳۸ درصد نسبت به جلسه روز سه‌شنبه کاهش داشت.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد بازار در کارگزاری OANDA سنگاپور در این زمینه گفت: «با انتشار آمار مربوط به ذخایر و موجودی نفت آمریکا که افزایش ۴.۸ میلیون بشکه‌ای را در مقابل رقم قبلی مورد انتظار یعنی ۱.۷ میلیون دلار نشان می‌داد، قیمت نفت پایین رفت.» هالی بیان کرد که گزارش کامل میزان ذخایر نفتی ایالات‌متحده چهارشنبه‌ شب منتشر می‌شود و افزایش زیاد میزان ذخایر احتمالاً به کاهش بیشتر قیمت نفت منتهی می‌شود.

بازار نفت درعین‌حال چشم به قیمت دلار نیز دوخته است. دلار در روز گذشته به اوج قیمت خود در ۹ ماه گذشته در سبد ارزی بین‌المللی رسید. گفته می‌شود با بالا رفتن ارزش دلار ممکن است قیمت نفت تا ۴۹ دلار نیز کاهش پیدا کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.