قیمت نفت طی یک هفته رشد کرد

|
0 دیدگاه

با وجود افت قیمت نفت در روز جمعه، این کالای اساسی رشد هفتگی دیگری را به ثبت رساند.

افزایش فعالیت‌های حفاری در آمریکا باعث شد تا قیمت نفت در آخرین روز هفته کاهش پیدا کند. گزارش شرکت بیکرهیوز نشان داد که شرکت‌های حفاری آمریکا در ۱۵ هفته گذشته، ۱۴ دکل به تعداد دکل‌های عملیاتی این کشور اضافه کرده‌اند.

هر بشکه نفت برنت در پایان هفته با رشدی ۶ درصدی ۵۱ دلار و ۹۳ سنت معامله شد و قیمت هر بشکه نفت وست‌تگزاس اینترمدییت با ۳ درصد افزایش نسبت به هفته گذشته به ۴۹ دلار و ۸۱ سنت رسید. با وجود افت روز جمعه، برنت و وست‌تگزاس اینترمدییت از زمان نشست الجزایر رشدی ۱۰ درصدی داشته‌اند.

اما با توجه به اینکه این رشد بسیار زیاد و سریع بوده است، شاخص قدرت نسبی برنت و WTI، روز پنجشنبه به ۶۹ رسید روز جمعه این شاخص برای برنت به ۶۷ واحد و برای WTI به ۵۸ واحد سقوط کرد.

زمانی که اوپک در ۲۸ سپتامبر پیشنهاد کاهش تولید را داد، اعلام کرد که جزئیات این طرح در نشست سیاست‌گذاری رسمی این سازمان در ماه نوامبر مشخص خواهد شد. هفته آینده، اوپک در نشستی غیررسمی در استانبول با روسیه دیدار خواهد کرد.

اوپک امیداور است که تولیدات خود را به ۳۲٫۵ تا ۳۳ میلیون بشکه در روز کاهش دهد که در حدود ۷۰۰ هزار بشکه از عرضه مازاد ۱ تا ۱٫۵ میلیون بشکه خواهد کاست.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.