قیمت ها پایین نرفته، بالا رفت

|
0 دیدگاه

اگرچه این روزها سایت های اینترنتی،کار خرید و فروش خودرو برای کسانی که حال بیرون رفتن از خانه را ندارند و یا فرصت سرزدن به بنگاههای معاملات خودرو را ندارند،آسان کرده اما هنوز هم خیلی ها دوست دارند،خودشان از نزدیک خودرو را ببینند و به قول معروف زیر و رو کنند تا تصمیم به خرید بگیرند.

بازار خرید و فروش خودروی دست دوم در روزهای آخر پاییز،مثل آفتاب پاییزی که زود غروب می کند،کم رونق است.البته دفترداران می گویند،علت کم رونقی معاملات،اخباری است که طی روزهای گذشته از قراردادهای جدید خودروسازان منتشر شده و خیلی ها را امیدوارکرده که فعلا نه بخرند و نه بفروشند.اگرچه هنوز خبر دقیقی از تولید خودروهای جدید نیست،اما بازار امیدوار شده است.

معاملات در پنج مرکز خرید و فروش خودروی دست دوم یعنی چیتگر،خاوران،شهید رجایی،دوران و سعیدی نسبت به یک ماه گذشته کاهش یافته است،اما قیمت ها تکانی نخورده؛برخی ها حتی می گویند،علی رقم پایان سفرهای تابستانی قیمت خودروها رو به افزایش است.
البته برخی می گویند،علت کم رونق شدن مراکز خرید و فروش خودروی دست دوم به نسبت سه ماه اول تابستان،فعالیت گسترده سایت های اینترنتی خرید و فروش و پرطرفدار شدن آنهاست با این حال هنوز هم خیلی ها گمان می کنند که خرید و فروش در بازار خودروهای دست دوم  هم مطمئن تر است و هم تفاوت قیمتی بین ۱ تا ۵ میلیون تومان دارد.
در این میان عده دیگری هم معتقدند،در این نوع بازارها  نوعي جو‌سازي و به اصطلاح بازار گرمي دلالان براي فروش خودروهاي دپو شده در نمايشگاه‌هاي اتومبيل وجود دارد که محکی برای بازار و قیمت گذاری می شود.

در غیاب نهادهای قیمت گذار و تنظیم بازار،واقعا قیمت در بازار خودروی دست دوم را بازار رقم می زند؛هرچند که گاهی بعضی ها ناراحت از این بازار برمی گردند .

در بازار خرید و فروش خودروی دست دوم مثلا خودروی پرطرفدار تندر ۹۰ مدل ۹۰ با ۱۴۵ هزار کیلومتر کارکرد، ۳۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده، یا پژو SD مدل ۹۴ با ۱۳ هزار کیلیومتر کارکرد ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.این عددها نشان می دهد که قیمت ها به نسبت تابستان نه تنها کاهش نیافته بلکه رو به افزایش است.

قیمت برخی خودروهای داخلی
خودرو  مدل  کیلومتر/کارکرد  قیمت
پژو ۲۰۶ تیپ ۵  مدل ۹۳   ۴۰ هزار  ۳۳ میلیون تومان
پژو پارس  مدل ۸۴  ۲۱۶ هزار  ۱۷ میلیون تومان
پژو تیپ ۲   مدل ۸۹  ۱۵۰ هزار  ۲۲ میلیون تومان
پراید   مدل ۹۱  ۳۷ هزار  ۱۶ میلیون تومان
دنا   مدل ۹۴  ۴۲ هزار  ۴۲ میلیون تومان

 

سمند سورن  مدل ۹۴  ۲۶۰۰  ۳۷ میلیون  و ۵۰۰

 

ام وی ام ۱۱۰  مدل ۹۴  ۱۰ هزار  ۱۸ میلیون تومان

 

ام وی ام ۳۱۵  مدل ۹۳  ۵۰ هزار  ۲۷ میلیون و ۵۰۰

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.