لایحه ارایه شده از سوی دولت، برنامه ششم نیست

|
0 دیدگاه

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: آنچه را تحت عنوان لایحه احکام مورد نیاز به مجلس ارائه شده نمی‌توان برنامه ششم نامید.

حمیدرضا حاجی بابایی در برنامه تیتر امشب درباره لایحه بودجه گفت: یکی از زیباترین روزهای مجلس روزی است که برنامه به مجلس ارائه می شود و رئیس جمهور توضیح مشروح درباره برنامه می‌دهد.

وی گفت: قطعاً آنچه اکنون به مجلس ارائه شده تحت عنوان اسناد و یا اسناد پشتیبانی احکام برنامه ششم است و در واقع اینها می‌تواند به عنوان استنادات و اسناد پشتیبان مورد استفاده قرار بگیرد اما قطعا قانون محسوب نمی شود و فردا نمی‌توان به آن استناد کرد چرا که درباره اشتغال ، تولید و سایر موارد نمی توان گفت از فلان نقطه به فلان نقطه می رسیم.

حاجی بابایی ادامه داد: بنابراین آنچه که گفته می شود و چهار جدولی که داده اند همان برنامه است، نمی توان گفت این برنامه ششم است.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس گفت: ممکن است ۲۰ جلد سند داشته باشیم که این اسناد پشتوانه برنامه ششم باشد و از آن هم استفاده کنیم اما تا زمانی که این موضوع در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس مصوب نشود و در به تایید شورای نگهبان نرسد قابل استناد قانونی نیست .

وی افزود: براساس اجماع نظر نمایندگان اعتقادشان بر این است که این باید تحت عنوان برنامه ششم باشد و ممکن است موادی نیز وجود داشته باشد اما قاطبه نمایندگان این نظر را دارند و به همین دلیل جمع بندی شده که پیگیری شود تا بتوانیم از طریق مجاری قانونی این موضوع را ادامه دهیم.

رئیس کمیسیون تلفیق تاکید کرد، برنامه در کشور از آن حاکمیت است و دولت وظیفه قانونی برای ارائه برنامه دارد و این دولت نیست که تعیین می کند که برنامه باید بدهد یا ندهد بلکه این یک تفسیراز قانون اساسی است و این تفسیر نیز بر عهده شورای نگهبان است و این شورا باید بگوید که دولت برنامه بدهد یا ندهد و در این خصوص وضعیت قانون مشخص است.

حاجی بابایی گفت: با این اوصاف باید با حاکمیت مذاکره کنیم که یا باید دولت لایحه بدهد یا اگر نداد نمی شود که برنامه داشته باشیم بنابراین با همراهی دولت این اشکال باید برطرف شود و آنچه را که دولت در قالب احکام به مجلس ارائه کرده بخش هایی از آن را برنامه تلقی کنیم و اصلاحات لازم را نیز انجام دهیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.