ماراتن افزایش قیمت برنج را چه کسی به راه انداخت؟

|
0 دیدگاه

عضو اتحادیه مواد غذایی گفت: گرایش ۳۰ درصدی مصرف کنندگان خارجی به برنج ایرانی،تعیین قیمت در محل تولید از جمله علل اصلی تعیین نرخ برنج در شمال کشور به شمار می رود.

قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی در خصوص افزایش ۲۵ درصدی قیمت برنج اظهار داشت: طبق روال همه ساله با آغاز فصل برداشت و عرضه برنج نو به بازار، حداکثر قیمت ۸ هزار تومان بود درحالیکه امسال هر کیلو برنج نو با حداقل قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان به بازار عرضه شد.

وی با اشاره به دلایل افزایش نرخ برنج گفت: گرایش ۳۰ درصدی مصرف کنندگان خارجی به برنج ایرانی، تعیین قیمت در محل تولید و عرضه و تقاضا از جمله عوامل موثر در افزایش نرخ برنج به شمار می رود.

به گفته حسنی نرخ ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومانی برای یک کیلو برنج در مقایسه با یک بسته آدامس ۵ هزارتومانی گران نیست.

 سازمان های نظارتی در خواب به سر می برند

همچنین جمیل علی زاده شایق دبیر انجمن برنج گفت: در فروردین ماه سال جاری قیمت برنج بنا به دلایل نامعلومی در تهران افزایش یافت و این درحالیست که اتفاق خاصی در استان های شمالی رخ نداده بود.

وی با اشاره به اینکه به دنبال افزازایش بی رویه قیمت برنج هشدارهای لازم به سازمان های مربوطه داده شده،افزود:در صورت نبود نظارت، ماراتن افزایش قیمت در بازار تهران ادامه خواهد یافت.

علی زاده شایق با بیان اینکه سازمان های نظارتی در خوابند، گفت: به نظر می رسد که عده ای از افزایش قیمت ها سود می برند چرا که هیچ نظارتی بر بازار نیست و بعید است که داستان گرانی قیمت خاتمه یابد.

دبیر انجمن برنج در پاسخ به این سوال که قیمت برنج در آستانه محرم افزایش می یابد، تصریح کرد: با گذشت ۲۵۰۰ سال از تاسوعای حسینی هئیت های عزارداری و مساجد به خوبی مطلع هستند که در چه زمانی خرید مایحتاج خود را انجام دهند؛ از این رو افزایش قیمت در این ایام دکان جدیدی است که عده ای سود جو تنها از آن استفاده می کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.