مانور دامپزشکی برای بیماری مشترک «لمپی اسکین» آغاز شد

|
0 دیدگاه

همزمان با آغاز هفته پدافند غیرعامل، مانور سازمان دامپزشکی برای مقابله با بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام به نام «لمپی اسکین» آغاز شد.

به مناسبت نکوداشت “هفته پدافند غیرعامل” و در راستای اجرای برنامه های پدافندی اداره کل دامپزشکی استان تهران رزمایش عملیاتی زیستی مقابله با بیماری “لمپی اسکین” راس امروز در منطقه جواد آباد ورامین با حضور معاون بهبود تولیدات دامی ، معاون فرمانداری ورامین و سایر مسئولین شهرستان برگزار شد.

برائی نژاد مدیر کل دامپزشکی استان تهران در حاشیه این مانور گفت: این مانور به منظور آمادگی مجموعه دامپزشکی استان برای مقابله با بیماری‌ پوستی لمپی اسکین و به مناسبت هفته پدافند غیرعامل انجام شد.

وی ادامه داد: بیماری لمپی اسکین یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام است که این مانور برای آمادگی بیشتر در زمان دیده شدن این بیماری انجام می شود.

برائی نژاد افزود: دراین مانور با استفاده از ۵ اکیپ عملیاتی دامپزشکی شهرستان ورامین و ۵ اکیپ عملیاتی از شهرستانهای معین (شهرری وپاکدشت) عملیات بیماری یابی ، واکسیناسیون، ضدعفونی، سم پاشی واحد آلوده فرضی و شعاع عملیاتی به نمایش گذاشته شد.

برائی نژاد درپایان در خصوص عوارض احنمای  بیماری “لمپی اسکین” اظهار داشت: این بیماری باعث ایجاد ضرر و زیان اقتصادی از طریق کاهش تولید، ضایعات پوستی و حتی تلفات در جمعیت گاو و گوساله می‌شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.