مبارزه با قاچاق کالا از طریق تجارت الکترونیک

|
0 دیدگاه

مدیرکل فناوری اطلاعات گمرک، با بیان اینکه با الکترونیکی شدن فرآیند واردات و صادرات مراجعه افراد به ۲۲ سازمان مرتبط با گمرک از بین رفته است، گفت: سیستم الکترونیکی شدن تجارت از قاچاق و سوءاستفاده جلوگیری می کند.

باقری‌پور در برنامه روی خط شبکه خبر در رابطه با پنجره واحد گمرک و ثبت اظهارنامه واردات خودرو، اظهار کرد: در اظهارنامه جدید واردات خودرو هر خودرو به عنوان یک قلم کالا شناخته می شود.

وی افزود: در اظهارنامه های واردات خودرو باید تمام مشخصات خودرو به صورت دقیق ذکر شود و در مرحله ترخیص کالا تمام این موارد چک شده و رمز الکترونیکی به صاحب کالا برای مراحل بعدی ارائه می شود.

مدیرکل فناوری اطلاعات گمرک، خاطرنشان کرد: در مراحل بعدی سازمان هایی همچون مرکز شماره گذاری در پنجره واحد گمرک از طریق رمز الکترونیکی استعلام های خود را انجام داده و وسیله نقلیه وارد شده شماره گذاری می شود.

باقری پور در پاسخ به این سوال که الکترونیکی شدن واردات و صادرات چه تاثیری داشته است، یادآور شد: با توجه به الکترونیکی شدن مراحل واردات و صادرات تردد تجار و بازرگانان به ۲۲ دستگاه مرتبط با فعالیت بازرگانی از بین رفته و تمام مراحل کار به صورت الکترونیکی انجام می شود.

وی افزود: در گذشته در پی مراجعات حضوری اسناد کاغذی صادر می شد که امکان تقلب و سوءاستفاده از آن ها وجود داشت.

مدیرکل فناوری اطلاعات گمرک، در انتها تاکید کرد: الکترونیکی شدن فرآیند واردات و صادرات از سوءاستفاده ها و قاچاق کالا جلوگیری می کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.