محصول “تراریخته” در زمین‌های ایران کشت نمی‌شود

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت:‌ محصولات تراریخته در زمینهای کشاورزی کشور وارد نشده و در واقع تولید این محصولات در کشور تجاری نشده است.

عباس کشاورز امروز در حاشیه نهمین نمایشگاه ملی توسعه مکانیزاسیون بخش کشاورزی اظهار کرد: محصولات تراریخته در زمینهای کشاورزی مشاهده نشده است و این محصولات تجاری نشده‌اند.

وی افزود: در سال جاری یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن چغندر قند تولید می‌شود که استقبال خوبی از تولید این محصول توسط کشاورزان به عمل آمده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت در خصوص اقدامات این معاونت برای کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی، گفت: محدودیت کاشت برنج در مناطقی غیر از شمال کشور در حال انجام است. همچنین استفاده از گیاهان مقاوم به خشکی سوق زراعت به سمت کشت نشایی در حال انجام است.

کشاورز تصریح کرد: کشت نشایی سبزی و صیفی در جنوب کشور در ۹۰ درصد مزارع در حال انجام است و کشاورزان ما مسئله کمبود آب را به خوبی درک کرده‌اند.

وی گفت: در ۵ سال گذشته از هر متر مکعب آب ۸۵۰ گرم کالا تولید می‌شد که این رقم در سال ۹۴ به ۱٫۲ کیلوگرم رسیده که این رقم در ۵ سال آینده به ۱٫۷ کیلوگرم می‌رسد.

وی در پایان در واکنش به این موضوع که وزارت نیرو اعلام کرده است که سطح زیر کشت زمینهای کشاورزی افزایش یافته است،‌گفت: بر خلاف این اظهارات سطح زیر کشت به محصولات کشاورزی اضافه نشده بنابراین منجر به افزایش تولید شده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.