مدیران برای ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی همکاری کنند

|
0 دیدگاه

سرپرست امور اقتصادی استانداری قزوین ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در استان را کاری سخت و مسئولیتی سنگین دانست و گفت: تحقق این امر تنها با همکاری و مشارکت تمام مدیران امکان پذیر خواهد شد.

منوچهر حبیبی شامگاه چهارشنبه در سیزدهمین نشست کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید که به ریاست استاندار در باغستان جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد، افزود: ساماندهی اقتصاد و رونق کسب و کار مهم ترین اولویت استان و به تبع آن تعهد ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی و حداقل رونق یک هزار واحد صنعتی کار سنگین و بزرگی است که تحول عظیمی در حوزه اقتصاد و اشتغال منطقه ایجاد خواهد کرد اما تحقق این امر نیازمند همکاری و همراهی تمامی مسئولان اجرایی استان است.
وی اضافه کرد: همچنین قرار شده با توجه به سهم مشخص شده در ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در استان، سهم هر یک از شهرستان ها در ایجاد این امر مهم تعیین شود.
حبیبی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت به همراه جهاد کشاورزی استان نیز قرار است لیست تعداد واحدهایی که یا به طور مستقیم و یا در سایت بهین یاب در برابر تعهد به افزایش اشتغال و رونق تولید درخواست تسهیلات ثبت نام کرده اند تهیه و به صورت هفتگی در اختیار فرمانداران قرار دهند.
به گفته وی، کمیته ای با ترکیب نماینده تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی از واحدهای استفاده کننده از تسهیلات بازدید و پس از انجام راستی آزمایی، مرتب به ما گزارش خواهند داد.
حبیبی ادامه داد: فرمانداران نیز، هم در نشست های کارگروه اشتغال و هم در چنین جلسه هایی گزارشی از روند کارهای انجام شده در این زمینه گزارش کار ارائه دهند.
معاون سرمایه گذاری و برنامه ریزی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نیز در ادامه این نشست با اشاره به پرداخت تسهیلات به ۲۴۶ واحد تولیدی در سامانه بهین یاب، گفت: از ۲ هزار و ۱۳۴ واحد تولیدی ثبت نام شده در این سامانه، یک هزار و ۱۸۱واحد مربوط به حوزه صنعت و ۹۵۳ مورد نیز به کشاورزی اختصاص دارد.
کامران لشگری افزود: استان قزوین به لحاظ تعداد ثبت درخواست تسهیلات در سامانه بهین یاب رتبه ۱۲ و در پرداخت تسهیلات مربوط به این سامانه رتبه هشتم کشوری را دارد.
این مسئول یادآور شد: از تعداد کل درخواست تسهیلات مربوط به بهین یاب تاکنون یک هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال به ۲۴۶ واحد تولیدی پرداخت شده است.
وی در پایان یادآور شد: بخشی از تسهیلات مربوط به رونق تولید توسط بانک های عامل به صورت مستقیم پرداخت می شود که تاکنون در استان قزوین ۲۵۹ واحد تولیدی بالغ بر یک هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال از این تسهیلات دریافت کرده اند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.