مراحل ترخیص خودرو الکترونیکی شد

|
0 دیدگاه

مدیر کل فناوری اطلاعات گمرک گفت: از ابتدای آبان ماه، بحث الکترونیکی شدن گواهی ترخیص خودرو از گمرک در دستور کار قرار گرفت که اکنون به مرحله اجرا رسیده است.

باقری پور مدیر کل فناوری اطلاعات گمرک در این باره اظهار داشت:  از ابتدای آبان ماه، بحث الکترونیکی شدن گواهی ترخیص خودرو در دستور کار قرار گرفت که بر این اساس واردکنندگان و صادرکنندگان باید قوانین مربوطه را اجرا کنند.

وی افزود: در این گواهی مشخصات کامل خودرو شرح کالا اعم از نوع، حجم موتور، کشور سازنده و ..عنوان می شود که در مرحله صدور کالا افراد نسبت به اخذ شماره الکترونیکی گواهی خود اقدام می کنند.

باقری پور با بیان اینکه مراکز شماره گذاری خودرو به سهولت می توانند از صحت و سقم گواهی با خبر شوند، افزود: مراکز شماره گذاری با استعلام شماره سریال گواهی نامه می توانند از محتویات گواهی خودرو با خبر شوند.

وی در خصوص مزایای حذف کارنامه کاغذی عنوان کرد: با توجه به الکترونیکی شدن اسناد،دیگر نیازی به رفت و آمد واردکنندگان و صادرکنندگان به ۲۲ سازمان همجوار گمرک برای کاغذبازی نخواهد بود، ضمن آنکه از سو استفاده و جعل به طور چشمگیری جلوگیری به عمل خواهد آمد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.