مشکل درمان با تغییر ساختمان ها حل نمی شود

|
0 دیدگاه

رییس سازمان تامین اجتماعی می گوید، مشکل درمان کشور با تغییر ساختمان ها حل نمی شود. سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری موضوع درمان را به شکل مجموعه واحد نگاه کرده اند.

تقی نوربخش عصر چهارشنبه در مراسم گرامیداشت سالروز تصویب قانون بیمه همگانی که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد، با ابراز تاسف نسبت به این که سازمان تامین اجتماعی با مشکلات عدیده ای به دولت یازدهم رسید، افزود: به عنوان نمونه زمینی را که یک نفر از تامین اجتماعی ۹۰ میلیارد ریال(۹ میلیارد تومان ) خریده بود دو سال بعد ۲ هزار میلیارد ریال( ٢٠٠ میلیارد تومان) فروخت.
نوربخش با بیان این که ۶۵ درصد هزینه درمان در دولت گذشته بر عهده بیمار بوده است، گفت: رییس جمهوری با هوشیاری موضوع سلامت و درمان را در اولویت قرار دادند و ۲۰ تا ۲۵ درصد تعداد مراکز درمانی در مدت سه سال به اندازه ۴۰ سال گذشته اضافه شد.
وی با بیان این که ایجاد مراکز درمانی در مناطق کمتر برخوردار بوده است، تاکید کرد: طرح تحول سلامت باید پایدار و مستمر باشد.
نوربخش افزود: در منابع و مصارف چالش داریم به طوری که منابع کم اما مصارف بالا است. مصارف باید کنترل شود حتی اگر درآمد بالایی داشته باشیم باز باید این کار را انجام دهیم.
در ادامه این مراسم، محمدجواد کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: بیمه سلامت برگ زرینی از دولت تدبیر و امید در طرح تحول سلامت بود.
وی با بیان این که مردم در سال ۱۳۹۲ توانستند از بیمه همگانی برخوردار شوند، افزود: از سال ۱۳۹۳ تا امروز گام های موثر و حرکت های ارزشمندی با هدایت وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی بر داشته شده است.
کبیر طرح تحول سلامت را یکی از اقدام های مهم پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: تکلیف داریم از این جریان اجتماعی که نماد حقوق شهروندی است ،دفاع کنیم.
وی با اشاره به تجمیع بیمه ها گفت :در صورتی که تجمیع بیمه ها رخ می داد، رنسانس ( تحول) دیگری در حوزه بیمه سلامت رخ می داد.
کبیر در پایان تاکید کرد، باید تجمیع منابع از طریق نظام بیمه ای صورت گیرد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.