معامله ۱۹۰۷ میلیارد ریال سهام، نیمه نخست امسال در بورس آذربایجان غربی

|
0 دیدگاه

مدیر بورس منطقه ای آذربایجان غربی اعلام کرد: تعداد ۸۳۲ میلیون و ۵۷۶ هزار سهام به ارزش یک هزار و ۹۰۷ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال طی شش ماه گذشته در این واحد بورسی معامله شد.

وحید جوادی روز یکشنبه افزود: ۵۶ درصد این معاملات مربوط به خرید و بقیه آن فروش بوده است.
وی اظهار کرد: ۱۳ کارگزار از ۱۹ ایستگاه معاملاتی خرید و فروش شرکت های بورسی و فرابورسی را انجام دادند که نمایندگی شرکت کارگزاری بانک کشاورزی با بیش از ۳۷۵ میلیارد ریال معامله توانست ۲۰ درصد از کل ارزش معاملات را به دست آورده و از سایر کارگزاران پیشی بگیرد.
جوادی بیان کرد: همچنین سهام شرکت ایران خودرو بیشترین محبوبیت را در بین معامله کنندگان بورس منطقه ای داشت و با بیش از ۲۲۵ میلیارد ریال معامله ۱۲ درصد ارزش کل معاملات تالار را به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: در این مدت ۶۹۱ کد معاملاتی جدید صادر شد و شاخص کل بازار با ۳۷۶۹ واحد کاهش در مقایسه با پایان سال ۱۳۹۴ به ۷۶ هزار و ۴۵۰ واحد رسید.
جوادی گفت: همچنین شاخص کل بازار فرابورس نیز با ۱۱ واحد افزایش به رقم ۸۱۶ واحد رسید.
بورس منطقه ای آذربایجان غربی در ۲۲ اسفند ماه سال ۱۳۸۳ به همت سازمان بورس و اوراق بهادار و استانداری آذربایجان غربی تاسیس شده است.
در سال ۹۴ سهامی به ارزش چهار هزار و ۳۸ میلیارد و ۱۰۶ میلیون و ۶۸۴ هزار ریال در تالار بورس استان مورد معامله قرار گرفته است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.