موافقت کمیسیون اروپا با خرید سهام میتسوبیشی توسط نیسان

|
0 دیدگاه

کمیسیون اروپا با خرید سهام شرکت خودروسازی میتسوبیشی توسط نیسان موافقت کرد.

در پی رسوایی شرکت خودروسازی میتسوبیشی ژاپن در زمینه آلایندگی ارزش سهام این خودروساز در ماههای به شکل قابل توجهی کاهش یافت ولی نیسان با خرید ۳۴ درصد سهام میتسوبیشی، این شرکت را از ورشکستگی نجات داد.

به لحاظ فنی، نیسان با این خرید در واقع سهام غالب این شرکت و تصمیمات مدیریتی آن را در اختیار گرفت. سهام اکثریتی که نیسان در میتسوبیشی در اختیار گرفت مشابه سهامی است که در دهه ۲۰۰۰ از دایملر خرید، با این تفاوت که این بار این امید وجود دارد که این اتحاد همانند اتحاد با دایملر پس از ۶۹ ماه به پایان نرسد.

نیسان در ماه می با خریدی به ارزش ۲۳۷ میلیارد ین(۲٫۲ میلیارد دلار) ۳۴ درصد سهام میتسوبیشی را در اختیار گرفت. اکنون با گذشت پنج ماه از امضای این قرارداد، کمیسیون اروپا نیز با این اقدام نیسان موافقت کرده است. دخالت این نهاد اجرایی اتحادیه اروپا در این موضوع به این دلیل است که خود شرکت نیسان توسط شرکت رنو فرانسه کنترل می‌شود.

کمیسیون اروپا اعلام کرد که به این نتیجه رسیده که خرید سهام میتسوبیشی توسط نیسان هیچ نگرانی از حیث رقابت پذیری ایجاد نمی‌کند زیرا اشتراکات بین فعالیت‌های این دو شرکت محدود و پس از این ادغام نیز، تعدادی از بازیگران بزرگ در بازار خودرو همچنان فعال خواهند ماند.

کمیسیون اروپا همچنین افزود: این معامله تحت یک روال عادی انجام شده است. در پایان نیسان با خرید سهام غالب در میتسوبیشی اقدام هوشمندانه ای انجام داده است. زیرا نه تنها به فناوریهای این شرکت دسترسی پیدا میکند بلکه این خودروساز همچنین میتواند به بازارهایی که میتسوبیشی در آنها حضور داشت، دسترسی پیدا کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.