موضوع غرامت به ایران خودرو حل و فصل شد

|
0 دیدگاه

مدیرعامل پژو با اشاره به نارضایتی مشتریان ایرانی از خلف وعده های این شرکت در دوران تحریم ها گفت: پژو به صورت خود جوش و براساس الگوی کسب و کار و برای جبران گذشته وارد ایران شده است

کارلوس تاوارس مدیر عامل پژو در نشست خبری در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم که پرسید مردم ایران از شرکت پژو به دلیل ترک ایران ناراضی هستند و همین موضوع امروز از سوی مدیرعامل ایران خودرو هم مطرح شد در همین زمینه برنامه روشن پژو برای جلب رضایت مصرف کننده ایرانی چیست؟ گفت: مصرف کننده ایرانی به دنبال راحتی و خودروی ایمن و راندمان بالا است ما نیز در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه از سال ٢� ١٧ تولید خودروهای کم مصرف در ایران آغاز خواهد شد، افزود: پژو به صورت خود جوش و براساس الگوی کسب و کار و برای جبران گذشته وارد ایران شده است در این زمینه با یک الگوی جدید ورود و فعالیت می کنیم تا نارضایتی گذشته جبران شود.

مدیر عامل پژو اضافه کرد: ما انتظارات بازار ایران را می دانیم و در دور جدید همکاری ها تمام تلاش خود را برای جبران گذشته انجام می دهیم.

یکه زارع نیز برای تکمیل صحبت های مدیرعامل پژو گفت: به غیر از پژو خود ما نیز باید اقدامات لازم را انجام دهیم تا بتوانیم رضایت مصرف کننده را بدست اوریم.

تاوارس در ادامه به ارائه توضیحاتی در مورد دلایل ترک بازار ایران پرداخت و با اشاره به اینکه ما قربانی تحریم‌ها شده‌ایم، اظهارد اشت: در زمان تشدید تحریم‌ها برعلیه ایران مانع کار ما با ایران شدند. ما نیز برای جلوگیری از پیامدهای منفی قطع نکردن ارتباط با ایران مجبور شدیم بازار این کشور را ترک کنیم. البته قبول کنید در آن شرایط با مشکلات زیادی مواجه بود و نمی‌خواستیم مشکلاتمان افزایش پیدا کند اما امروز با حل اختلافات گذشته به دنبال فاز جدید همکاری‌ها با ایران هستیم.

* موضوع پرداخت غرامت به ایران خودرو حل و فصل شد

وی در مورد پرداخت غرامت به ایران خودرو نیز افزود: ما در توافق جدید مشکلات جدید را برطرف کرده‌ایم در مورد تأمین مالی پروژه مشترک نیز باید بگویم تأمین مالی صورت گرفته اما در مورد جزئیات چگونگی غرامت نمی‌توانم صحبت کنیم چرا که قرارداد محرمانه است و نباید جزئیات آن مطرح شود.

مدیرعامل پژو سیتروئن اضافه کرد: بهتر است در مورد گذشته صحبت نکنیم چرا که در دور جدید همکاری‌ها این اختلافات برطرف شده است.

تاوارس در خصوص سهم پژو از بازار ایران که با انعقاد قرار داد جدید افزایش خواهد یافت، گفت: ما در بازار ایران برنامه های مختلفی را تبیین کرده ایم امروز ۴ میلیون پژو در خیابان های ایران درحال تردد هستند می‌خواهیم در دور جدید قرارداد‌ها به بهبود کیفیت و کاهش هزینه‌ها متمرکز شویم. البته در کنار این موضع به تولید محصولات جدید نیز اقدام خواهیم کرد تابتوانیم هر روز رضایت بیشتر مصرف کننده ایرانی را بدست آوریم.

*یکه زارع: ایران محل جنگ خودروسازان خارجی نخواهد بود

هاشم یکه زارع در رابطه با افزایش سهم محصولات پژو در بازار ایران گفت: باید در این مورد بگویم ایران به هیچ عنوان محل جنگ خارجی‌ها نخواهد بود. ما تصمیم گیرنده اصلی بازار هستیم. در رابطه با ادامه تولید محصولات پژو از جمله ۲۰۷، ۲۰۶ و ۴۰۵ نیز رویالیتی پرداخت می‌شود اما ادامه تولید آن متوجه سیاست‌های کلی ایران خودرو است و ربطی به شرکت پژو ندارد.

تاوارس در خصوص اینکه روند داخلی سازی محصولات جدید به چه صورت انجام خواهد شد، اظهار داشت: قطعاً چند سالی طول می‌کشد به عنوان مثال یکی دو نسل داخلی سازی محصولات جدید طول می‌شکد اما من معتقدم با گسترش همکاری‌ها می‌توانیم فاصله داخلی‌سازی خودروها را کاهش دهیم.

وی تصریح کرد: به قطعه‌سازان داخلی نیز کمک می‌کنیم تا با توسعه خود بتوانند بستر لازم را برای داخلی سازی محصولات جدید فراهم کنند.

یکه زارع در پاسخ به این پرسش که داخلی سازی محصولات جدید پژو به چه صورت انجام می‌شود، اگر تولید با زیر ۲۵ درصد ساخت داخل انجام شود نباید ایران رویالیتی به پژو پرداخت کند، افزود: بنده چندین بار اعلام کرده‌ام در سال اول ۴۰ درصد ساخت داخلی محصولات جدید انجام و سه سال بعد ۷۰ درصد خواهد شد. بله اگر کمتر از ۲۵ درصد باشد رویالیتی پرداخت نمی‌کنیم.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.