نارنگی و سیب‌زمینی پاکستانی به ایران می‌آیند؟

|
0 دیدگاه

کمیته صادرات محصولات باغبانی فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان گفت: «ما خیلی خوش بین هستیم که وزارت کشاورزی ایران در فصل پیش رو که از ابتدای ماه دسامبر آغاز می شود اجازه واردات نارنگی و سیب زمینی از پاکستان را صادر کند.»

کمیته صادرات محصولات باغبانی فدراسیون اتاق های بازرگانی و صنایع پاکستان امیدوار است که ایران امسال به صورت رسمی اجازه واردات نارنگی و سیب زمینی از پاکستان را صادر کند.

احمد جواد، رئیس این کمیته روز سه شنبه در بیانیه ای اعلام کرد: «ما خیلی خوش بین هستیم که وزارت کشاورزی ایران در فصل پیش رو که از ابتدای ماه دسامبر آغاز می شود اجازه واردات نارنگی و سیب زمینی از پاکستان را صادر کند.»

وی گفت، سفارت ایران نیز باید در این زمینه پادرمیانی کند تا تجارت این کالاها به صورت رسمی آغاز شود. وی افزود، کمیته صادرات محصولات باغبانی مذاکرات مفصلی با مسئولان سفارت ایران در این مورد انجام داده است.

وی گفت، صادرات سیب زمینی از پاکستان به ایران نیز امسال به صورت رسمی آغاز خواهد شد. صادرات نارنگی و سیب زمینی از پاکستان به ایران به نفع هر دو کشور است.

جواد افزود، ایران احتمالا امسال سهمیه ای اعلام خواهد کرد و پاکستان قادر خواهد بود ۵۰ هزار تن نارنگی به این کشور صادر نماید.

وی گفت، ما در عین حال در حال مذاکره در مورد بازارهای جدید هستیم و اندونزی برای ماه های فوریه و مارس سهمیه هایی را تعیین کرده است. مذاکرات برای ماه های دسامبر و ژانویه نیز ادامه دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.