نرخ برابری یورو در برابر پوند به بالاترین سطح در ۵ سال اخیر رسید

|
0 دیدگاه

بهای پول واحد اروپا امروز در یک رکوردشکنی جدید به ۸۸٫۳۱ درصد ارزش واحد پول انگلیس رسید.

بهای واحد پول اروپا امروز – چهارشنبه –  به دلیل افزایش استقبال از اوراق قرضه منطقه یورو به بالاترین سطح در برابر پوند طی ۵ سال گذشته رسید.

عرضه اوراق قرضه منطقه یورو روز گذشته به دلیل استقبال خریداران به بالاترین سطح خود طی دو هفته اخیر رسید. بلومبرگ روز گذشته طی گزارشی از احتمال کاهش تدریجی عرضه این اوراق از سوی بانک مرکزی اروپا خبر داد؛ اما به فاصله چند ساعت پس از انتشار این گزارش، سخنگوی بانک مرکزی اروپا در یک پست توییتری هرگونه کاهش در روند عرضه ماهیانه این اوراق را تکذیب کرد.

به همین دلیل، امروز بهای یورو با ۰٫۴ درصد افزایش به ۸۸٫۳۱ پنی (هر ۱۰۰ پنی برابر یک پوند) یا به عبارتی به ۸۸٫۳۱ درصد ارزش پوند رسید تا نرخ برابری این دو ارز معتبر اروپایی به بالاترین سطح طی ۵ سال اخیر برسد. ارزش یورو در برابر دلار آمریکا نیز در معاملات امروز ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱٫۱۲۲۶ دلار رسید.

البته تقویت بهای یورو در برابر دلار بیش از آنکه ناشی از افزایش ارزش این ارز اروپایی باشد ناشی از کاهش ارزش دلار است. دلار روز گذشته اندکی (۰٫۱۵ درصد) از رکورد دوماهه خود در برابر میانگین بهای ارزهای معتبر عقب‌نشینی کرد.

با این حال، چنانچه گزارش بلومبرگ در خصوص احتمال کاهش تدریجی عرضه اوراق قرضه یورو از سوی بانک مرکزی اروپا به واقعیت بپیوند و از سوی دیگر، در آمریکا نیز بانک مرکزی این کشور تصمیم به افزایش نرخ بهره بگیرد، دلار مجدداً می‌تواند ارزش خود را در برابر یورو تقویت کند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.