نسخه ۳۲ گیگی آیفون ۷ پلاس را نخرید چون کُند است

|
0 دیدگاه

سریع‌تر، جدیدتر و بهتر؛ ویژگی‌هایی است که کاربران برای خرید پرچم‌دار جدید اپل، آیفون ۷ و ۷ پلاس استدلال می‌آورند اما گفته می‌شود نسخه ۳۲ گیگی ۷ پلاس مشکل دارد!

نسخه ۳۲ گیگی آیفون ۷ و ۷ پلاس جایگزین حافظه داخلی ۱۶ گیگ آیفون‌های قبلی شد تا انتقادها از روی کم بودن حافظه آیفون برداشته شود اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهد در مقایسه با حافظه ۱۲۸ گیگی، گوشی‌های جدید ۷ پلاس با حافظه ۳۲ گیگ کُند هستند و سرعت پایین‌تری دارند.

آزمایش کُندی با شاخص Basemark OS II روی آیفون ۷ پلاس ۳۲ گیگی انجام شد که از ۸۰۰ امتیاز بالاتر به‌دست نیاورد اما آیفون بعدی (آیفون ۶ پلاس ۶۴ گیگی) روی ۱۳۰۰ تا ۱۷۰۰ امتیاز کسب کرد که نشان از سرعت بالاتر در بخش حافظه دارد.

شاخص بعدی Pass Mark است که مقایسه با این شاخص نیز نشان می‌دهد که آیفون ۷ پلاس ۳۲ گیگی در بخش write سرعت بسیار وحشتناکی دارد اما در بخش خوانش دیتا/Read هم‌رده با آیفون ۶ اس پلاس شد.

تست بعدی یک فایل ۳٫۳ گیگی ویدئوی ۴K بود که قرار شد بعد از ادیت trim به‌صورت فایل جدید ذخیره شود. نتایج روی گوشی‌های مختلف را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

در این مقایسه نیز به خوبی پیداست نسخه ۳۲ گیگی آیفون ۷ پلاس بسیار کند عمل می‌کند.

نکته مهم این است که اپل برای نصب حافظه داخلی از سازندگان مختلف روی گوشی‌های خود استفاده کرده است و باید رسماً مشخص شود که حافظه کدام کمپانی کند عمل می‌کند که این موضوع نیاز به کنکاش بیشتر دارد.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.