نظارت مدیران بر اعطای تسهیلات جهت افزایش اشتغال در کشور

|
0 دیدگاه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: باید نظارت شود تا با اعطای تسهیلات رونق تولید، افزایش تولید و اشتغال در کشور محقق شود.

محمدرضا نعمت زاده با بیان اینکه اعطای تسهیلات بخشی از فرآیند رونق تولید است، اظهار کرد: گام مهم بعدی نظارت بر چگونگی استفاده از تسهیلات رونق تولید است و باید از انحراف آن در مسیرهایی غیر از تولید جلوگیری کرد.

وی در ادامه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب برای اجرایی شدن برنامه ها و توجه ویژه به اقدام و عمل اشاره و تصریح کرد: باید با قاطعیت و تلاش جدی، برنامه ها از روی کاغذ بیرون بیاید و جامه عمل بپوشد تا کشور به سوی توسعه گام بردارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر تعیین تکلیف واحدهای ثبت نام شده در طرح رونق تولید تاکید کرد و خطاب به مدیران گفت: در اسرع وقت به واحدها اعلام کنید که واجد شرایط هستند یا خیر و نگذارید معطل بمانند.

در این جلسه بر اساس گزارش ارایه شده از سوی معاونت صنایع تاکنون به ۱۲ هزارو ۵۵۵ واحد صنعتی و کشاورزی در مجموع ۹۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است که ۶ هزار و ۴۰۰ واحد بر اساس معرفی کارگروه رفع موانع تولید و در قالب طرح رونق و ۶ هزار و ۱۵۵ واحد نیز توسط بانک ها تسهیلات دریافت کرده اند.

همچنین بر اساس گزارش معاونت طرح و برنامه از مجموع ۵ هزار و۴۰۰ واحد با پیشرفت کار بالای ۶۰ درصد در کشورپروانه بهره برداری ۲ هزار و ۹۶۰ واحد تا پایان مهر ماه صادر خواهد شد که بر این اساس ۹۰ درصد برنامه ریزی ها در این بخش محقق می شود.

در بخش ۳۶ طرح اولویت دار ابلاغی ستاد اقتصاد مقاومتی در مجموع ۱۳ هزار میلیارد تومان اعتبار لازم است و بر اساس تکلیف این ستاد این طرح ها تا پایان امسال باید به بهره برداری برسد و در صورت تکمیل برای ۱۳ هزار و ۳۰۰ نفر شغل ایجاد می شود.

ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مسئولیت تحقق ۷ طرح اولویت دار از جمله رونق ۷ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط و ۳۳ طرح مهم و ملی را در قالب اقتصاد مقاومتی به وزارت صنعت، معدن و تجارت واگذار کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.