نماگر بازار سرمایه در مسیر صعودی قرار گرفت

|
0 دیدگاه

در سومین روز معاملاتِ این هفته بورس اوراق بهادار، حجم معاملات به حدود ۷۹۴ میلیون رسید و ارزش معاملات رقمی کمتر از ۲۰۰ میلیارد تومان را تجربه کرد. شاخصِ کل در این روز توانست ۱۹۸ واحد رشد کند اما شاخص فرابورس ایران شاهد کاهش ۲.۷ درصدی بود.

دماسنج بازار سرمایه امروز -دوشنبه- نسبت به روز گذشته با ۱۹۸ واحد رشد به عدد ۷۸ هزار و ۵۶۹ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم‌وزن با ۷۴ واحد رشد عدد ۱۵ هزار و ۴۸۶ واحدی را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز پس از ۱۸۸ واحد رشد عدد ۸۷ هزار و ۳۷۵ واحدی را تجربه کرد. علاوه بر این شاخص بازار اول ۹۸ واحد بالا رفت و به عدد ۵۵ هزار و ۵ واحدی رسید.

شاخص بازار دوم نیز پس از ۶۷۴ واحد رشد در کانال ۱۷۱ هزار و ۶۶۰ واحدی قرار گرفت. نماد معاملاتی پالایش نفت اصفهان امروز با ۶۲ واحد تاثیر مثبت در دماسنج بازار سرمایه بیشترین تاثیر مثبت را در شاخص کل گذاشت پس از این نماد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس و گروه صنعتی بارز بیشترین تاثیر مثبت را در نماگر بازار سرمایه گذاشتند.

در طرف مقابل نماد مخابرات ایران با ۳۰ واحد تاثیر منفی در شاخص کل بیشترین نقش منفی را در افت‌وخیز ‌های دماسنج بازار سرمایه گذاشت. پس از این نماد، فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل‌گهر و ایران ترانسفو بیشترین نقش کاهنده را در نوسانات شاخص برجای گذاشت.

ارزش معاملات امروز  به رقم ۱۹۹ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۹۴ میلیون و ۶۱۵ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی نزدیک به ۸۰ هزار نوبت داد و ستد بود.

امروز در گروه فرآورده‌های نفتی ۱۱۰ میلیون و ۶۷۰ هزار سهم به ارزش ۴۱ میلیارد و ۵۲۶ میلیون تومان در بیش از ۱۰ هزار نوبت داد و ستد مورد معامله قرار گرفت و در گروه خودرویی بیش از ۱۲۰ میلیون سهم به ارزش ۲۲ میلیارد و ۴۹۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان داد و ستد شد. در گروه‌ محصولات فلزی بیش از ۴۲ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۶ میلیارد تومان دست به دست شد.

در سومین روز معاملات این هفته پالایش نفت اصفهان شاهد بیشترین حجم و ارزش معاملات بود به طوری که در این نماد ۶۲ میلیون و ۲۹۶ هزار سهم به ارزش ۱۸ میلیارد و ۳۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت همچنین در نماد سرمایه‌گذاری سپه ۱۴ میلیون و ۶۰۰ هزار سهم به ارزش بیش از ۲ میلیارد تومان در یک معامله درون‌گروهی کد به کد شد همچنین دیگر معامله درون گروهی امروز مربوط به شرکت ایران ترانسفو بود به طوری که در این نماد نزدیک به ۸ میلیون سهم به ارزش کمتر از ۱۳ میلیارد تومان تنها در یک معامله، به کدهای درون گروهی واریز شد.

نماد معاملاتی شرکت‌ صنایع خلیج فارس پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه مبنی بر تقسیم سود نقدی با محدودیت نوسان قیمت و با استفاده از مکانیزم حراج تک قیمتی آماده انجام معامله بود همچنین نماد معاملاتی فرآورده‌های تزریقی ایران، سرامیک صنعتی اردکان پس از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده بابت تصویب افزایش سرمایه و گروه صنعتی ملی با توجه به تعدیل پیش ‌بینی درآمد هر سهم سال مالی منتهی به ۳۰ اسفندماه سال ۱۳۹۵ بدون محدودیت نوسان قیمت مورد بازگشایی قرار گرفت.

امروز نماد آسان پرداخت پرشین که در روزهای گذشته عرضه اولیه شده بود شاهد پنج درصد تغییر قیمت و صف خرید بود. همچنین در طرف عرضه، شرکت ایران ترانسفو و ذغال سنگ نگین طبس شاهد صف سهامداران برای فروش سهام خود بود. در معاملات امروز گروه رایانه شاهد نوسانات قیمتی مثبت بود و گروه استخراج ذغال سنگ شامل نمادهای فراورده‌های ذغال سنگ پرورده طبس، ذغال سنگ نگین طبس و صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود شاهد نوسانات قیمتی منفی بود.

همچنین آیفکس امروز ۲.۷ واحد افت کرد و رقم ۸۲۶.۷ را شاهد بود. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقمی معادل ۱۱۶ میلیارد و ۷۸۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۹۱ میلیون و ۶۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از ۳۰ هزارنوبت داد وستد بود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.