نیمی از حجم معاملات هفتگی بورس در دست خودرویی ها

|
0 دیدگاه

صنعت «خودرو و ساخت قطعات» در هفته ای که گذشت با حجم چشمگیر ۳,۳۸۴ میلیون سهم، به‌تنهایی بیش از نیمی حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داد.

بر اساس گزارش هفتگی بررسی بازارها که توسط مدیریت تحقیق و توسعه بورس تهران منتشر می شود و به بررسی عملکرد بورس تهران، فرابورس ایران، ۱۷ بورس معتبر خارجی، قیمت ارز و سکه، قیمت جهانی فلزات اساسی و نفت می پردازد، در هفته ای که گذشت حجم معاملات بورس تهران با ۵۰ درصد افزایش به ۶,۳۱۰ میلیون سهم و ارزش آن با ۲۳ درصد افزایش به ۱۱,۹۱۶ میلیارد ریال رسید.
همچنین در این مدت صنعت «خودرو و ساخت قطعات» با حجم چشمگیر ۳,۳۸۴ میلیون سهم، به‌تنهایی بیش از نیمی حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داد و صنعت «سرمایه‌گذاری‌ها» هم با ۶۳۸ میلیون سهم در رتبه دوم قرار گرفت.
از سوی دیگر در هفته ای که گذشت شاخص کل (ارزش وزنی) بورس اوراق بهادار تهران ۰٫۲ درصد، شاخص قیمت (ارزش وزنی) ۰٫۴ درصد و شاخص کل و شاخص قیمت (هم‌وزن) این بورس ۰٫۲ درصد کاهش داشتند و شاخص فرابورس ایران هم ۰٫۶ درصد، قیمت سکه بهار آزادی ۳٫۱ درصد کاهش و قیمت دلار و یورو مبادله‌ای به ترتیب ۰٫۲ و ۰٫۳ درصد افزایش داشته است.
بر اساس این گزارش، صنعت «دباغی، پرداخت چرم و ساخت انواع پاپوش» در هفته دوم پاییز امسال با بازدهی مثبت ۱۱٫۷ درصد در صدر صنایع بورسی قرار گرفت و صنعت «استخراج زغال‌سنگ» با افت ۱۰٫۲ درصدی، بیشترین افت را تجربه کرد. همچنین در مدت یادشده در میان شرکتها، «صنایع شیمیایی سینا»‌ با مثبت ۲۰٫۱ درصد و «فرآورده‌های غذایی و قند پیرانشهر» با منفی ۱۷٫۳درصد به ترتیب بیشترین و کمترین بازدهی را داشتند.
در میان شاخص‌های بورس‌های معتبر بین‌المللی نیز در هفته منتهی به شانزدهم مهرماه جاری، شاخص بورس لندن (FTSE100) با رشد ۲٫۷ درصدی، بیشترین بازدهی و شاخص دبی (DFM INDEX) با افت ۲٫۶ درصدی، کمترین بازدهی را به خود اختصاص داده اند.
افزون بر این در این مدت قیمت انواع نفت با افزایش همراه بود و قیمت نفت وست‌تگزاس، برنت و اپک به ترتیب ۶، ۷ و ۱۳ درصد رشد کرد. در بازارهای جهانی هم قیمت فلزات اساسی با نوسان همراه بود و در این میان سرب با ۲٫۲ درصد، بیشترین و نقره با منفی ۷٫۵ درصد کمترین بازدهی را داشتند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.