هزینه روزانه ۵۰۰۰ تومانی پارک خودرو در بیابان‌های مهران

|
0 دیدگاه

در حالی سال گذشته همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی پارک خودرو زائران در مرزهای منتهی به عتبات عالیات رایگان بود که امسال دولت اقدام به دریافت روزانه ۵۰۰۰ تومان هزینه پارک وسایل نقلیه زائران در بیابان‌های اطراف شهر مهران کرده است.

چند روز پیش داوود کشاورزیان رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در نشستی خبری از دو برابر شدن نرخ بلیت اتوبوس در ایام اربعین حسینی خبر داد.

وی با اشاره به این‌که همزمان با فرارسیدن ایام اربعین حسینی گیت‌های مورد نیاز در پایانه‌های مرزی را افزایش می‌دهیم، اظهار کرد: در مرز مهران روزانه ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر تردد دارند که در ایام اربعین این میزان به روزانه ۲۵۰ هزار تردد افزایش می‌یابد. با این حجم تردد نمی‌توان انتظار داشت کار مطلوبی در خصوص خدمات‌دهی به زائران محترم انجام داد.

وی از دو برابر شدن نرخ بلیت اتوبوس در ایام اربعسن حسینی خبر داد و گفت: احتمال دارد برخی دلال قیمت بلیت اتوبوس را در اربعین افزایش دهند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که پارسال حدود ۴۰۰۰ اتوبوس در سه مرز زائران را جابجا کردند، افزود: امسال حدود ۶۰۰۰ اتوبوس به زائران خدمات دهی می‌کنند که از این میزان ۳۰۰۰ دستگاه اتوبوس برای مرز مهران و بقیه برای مرزهای شلمچه و چزابه خواهد بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در مرز مهران تعداد گیت‌ها به ۹۶ گیت افزایش می‌یابد، افزود: اعتراف می‌کنم  در ایام اربعین حسینی خدمات حداقلی به زائران ارائه می‌شود.

در حالی دولتی‌ها به ارائه خدمات حداقلی به زائران عتبات عالیات اعتراف می‌کنند که هزینه‌های مردم برای عزیمت به کربلای معلی هر سال بیشتر می‌شود. به طور معمول عده‌ای از زائران عتبات عالیات با خودروهای شخصی به سمت مرزهای غربی حرکت کرده و وسیله نقلیه خود را در مرزها پارک می‌کنند. یکی از هزینه‌هایی که امسال برای زائران افزایش یافته مربوط به نرخ پارک خودروها در بیایان‌‌های اطراف شهر مهران به‌عنوان پر ترددترین مرز غرب کشور است.

این نرخ امسال به روزانه ۵۰۰۰ تومان افزایش یافته، در حالی که سال گذشته در ایام اربعین حسینی زائران بابت پارک خودروهای خود هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کردند. البته یکی از معضلات زائران عتبات عالیات در هنگام بازگشت به کشور بارندگی بود که باعث شد مردم برای بیرون آوردن ماشن‌های خود از لودر استفاده کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.