همراهی بیشتر بانک ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی ضروری است

|
0 دیدگاه

مدیر کل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری ایلام اقتصاد مقاومتی را فرصتی برای حمایت از واحدهای تولیدی و تکیه بر توان داخلی برشمرد و خواستار همراهی بیشتر بانک ها برای تحقق اقتصاد مقاومتی دراین استان شد.

حیدر نعمتی روز شنبه اظهار کرد: سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط دولت همگی در راستای رفع موانع و تسهیل امور واحدهای تولیدی و صنعتی و پایی اقتصاد کشور است.
وی با ذکر لزوم همگرایی همه نهادها برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: برخی از بانک ها با تعلل در پرداخت تسهیلات و مانع تراشی موجب تضعیف عملکرد مسئولان استان به ویژه در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی می شوند.
وی با انتقاد از عملکرد ضعیف پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: بانک ها باید با در نظر گرفتن جوانب قانونی و تضامین کافی در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی با دولت همراهی بیشتری از خود نشان دهند.
وی یادآور شد: اکنون فرصت ثبت نام برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب به پایان رسیده و وضعیت پرونده های ثبت نامی در حال بررسی و تعیین تکلیف است.
وی از کمیته بررسی و بانک های عامل خواست هرچه سریعتر وضعیت پرونده ها را تعیین تکلیف کنند تا با توجه به پیگیریهای انجام شده عملکرد استان به درستی مشخص شود.
نعمتی افزود: انباشت پرونده ها در بانک ها و کمیته بررسی بدون تعیین تکلیف معنی ندارد زیرا در عملکرد استانی تاثیر منفی دارد.
وی اظهار کرد: تعلل و بی توجهی به روند پرداخت تسهیلات به طرح های مورد تائید و دارای توجیه فنی و اقتصادی بر خلاف روحیه تولید گرایی و سیاست های دولت و اقتصاد مقاومتی است.
وی از مجموعه بانک های استان و کارشناسان کمیته بررسی خواست که با دقت نظر و توجه بیشتری نسبت به تعیین تکلیف طرح های تولیدی اقدام کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.