هنوز زمانی برای سوختن کارت سوخت ابلاغ نشده است

|
0 دیدگاه

حذف کارت های سوخت در فرآیند عرضه بنزین به صورت غیررسمی به جایگاهداران ابلاغ شده اما تا زمان ابلاغ رسمی، هم کارت های سوخت خودروهای شخصی و هم کارت های سوخت جایگاه‌داران فعال خواهد بود.

بیژن حاج محمدرضا در خصوص اینکه در برخی مناطق تهران از صبح امروز اختلالهایی در سوخت گیری با کارت سوخت خودروهای شخصی گزارش شده، گفت: اگر موردی بوده ناشی از اشکالات فنی مربوط به همان جایگاه است و این اختلال های موردی ربطی به پروسه حذف کارت سوخت در عرضه بنزین ندارد.

وی افزود: به صورت غیررسمی به جایگاهداران عرضه بنزین ابلاغ شده که به زودی کارت های سوخت غیرفعال می شوند اما هنوز ابلاغ رسمی صورت نگرفته و زمانی هم برای حذف کارت های سوخت اعلام نشده است.

به گفته رئیس انجمن جایگاهداران سوخت، تا زمانی که شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از سوی دولت رسماً حذف کارت سوخت از چرخه سوخت گیری بنزین را اعلام نکند، هم کارت های سوخت خودروهای شخصی و هم کارت های سوخت جایگاهداران فعال خواهد بود.

هشتم شهریورماه سال جاری خبر از ارسال پیشنهاد وزارت نفت به هیئت دولت برای حذف کارت سوخت از ابتدای مهرماه داد.

بر اساس این پیشنهاد که به دستور وزیر نفت ارسال شده بود، مقرر شده بود در صورت موافقت دولت، کارت سوخت بنزین از ابتدای مهرماه حذف شود اما استفاده از کارت سوخت با طراحی متفاوت نسبت به بنزین، در سوخت گیری خودروهای گازوئیل سوز ادامه پیدا کند.

بررسی این پیشنهاد در هیئت دولت انجام شد و دو روز پیش سخنگوی دولت از حذف کارت سوخت خبر داد و گفت: “رئیس جمهور ابلاغیه حذف کارت سوخت را صادر کرد و اجرای آن بر عهده شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی است.”

پیرو این دستور رئیس جمهور، در حال حاضر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال هماهنگ سازی سیستم های آفلاین و آنلاین عرضه سوخت با فرآیند عرضه بنزین بدون کارت سوخت است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.