هیچ تشکل صنفی حق پلمب شرکت‌های IT دارای پروانه تولید را ندارد

|
0 دیدگاه

دبیر نظام صنفی رایانه‌ای تهران گفت: هیچ تشکلی حق ندارد شرکت‌های تولیدکننده محصولات فناوری اطلاعات که دارای پروانه بهره‌برداری معتبر تولید از وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند را پلمب کند.

اصغر رضانژاد با اعلام این خبر اظهار کرد: براساس ابلاغ دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به مدیران کل دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات و همچنین دفتر صنایع برق و الکترونیک این وزارتخانه، هیچ تشکلی براساس قانون حق ندارد مجوز اخطار پلمب را به دلیل عدم دریافت پروانه کسب آن تشکل برای شرکت‌های تولیدکننده فعال حوزه IT که پروانه معتبر بهره‌برداری تولید خود را از این دفاتر دریافت کرده‌اند، ارسال کند.

دبیر نظام صنفی رایانه‌ای تهران با اشاره به مکاتبات دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با این سازمان در این رابطه گفت: تعدادی از شرکت‌های تولیدکننده حوزه فناوری اطلاعات که پروانه بهره‌برداری معتبر تولید خود را از این وزارتخانه دریافت کرده‌اند و با برگه اخطار پلمب اتحادیه فناوران رایانه تهران روبه رو شدند، طی مکاتبه‌ای با وزارت صنعت، معدن و تجارت موفق شدند این اخطاریه را لغو کنند.

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های تولیدکننده فناوری اطلاعات پروانه بهره‌برداری تولید محصولات خود را باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت کسب کنند، ادامه داد: توصیه می‌کنیم این شرکت‌ها علاوه بر دریافت مجوز فعالیت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، پروانه بهره‌برداری تولید را از دفاتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات و صنایع برق و الکترونیک وزارت صنعت، معدن و تجارت دریافت کنند. با دریافت این مجوز، اتحادیه فناوران رایانه تهران یا هر تشکل صنفی دیگر اجازه پلمب این شرکت‌ها را نخواهد داشت.

او درباره ابلاغیه دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت به اتحادیه فناوران رایانه تهران مبنی بر این موضوع گفت: مدیرکل دفتر وزارتی وزارت صنعت، معدن و تجارت اخیرا طی نامه‌ای به اتحادیه فناوران رایانه تهران اعلام کرده که اتحادیه مذکور از ارسال هرگونه نامه اخطار به شرکت‌های دارای پروانه بهره‌برداری تولید فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت خودداری کند.

رضانژاد ادامه داد: این موضوع درحالی است که شرکت‌های توزیع کننده و فروشنده این محصولات تولیدی، نیازی به اخذ پروانه تولید بهره‌برداری تولید ندارند و در رسته توزیع و فروش خود ملزم به دریافت مجوز سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و اتحادیه فناوران رایانه تهران هستند.

براساس تبصره ۲ماده ۳۲ آئین‌نامه اجرایی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مصوب هیات وزیران، اشخاص حقیقی یا حقوقی که طبق این آئین‌نامه و قانون حمایت از پدیدآورندگان نرم‌افزارهای رایانه‌ای، مجوز فعالیت پروانه تاسیس یا بهره‌برداری می‌گیرند، چنانچه مبادرت به عرضه مستقیم کالا یا خدمات به مصرف کننده کنند مکلفند علاوه بر رعایت این آئین‌نامه براساس مقررات مربوطه نسبت به اخذ پروانه کسب، حسب قانون نظام صنفی و مجوزهای مربوط از مراجع ذی‌ربط اقدام کنند.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.