واردات برنج ارزان تایلندی برای اقشار آسیب پذیر

|
0 دیدگاه

معاون وزیر جهادکشاورزی بابیان اینکه واردات برنج تایلندی باید به تایید سازمان غذا و دارو ایران برسد گفت: قیمت برنج تایلندی کمتر از نصف قیمت برنج هندی است و می‌تواند برای قشرهای آسیب پذیر جامعه مناسب باشد.

علی قنبری در خصوص خرید برنج از تایلند بعد از سفر روحانی به این کشور اظهار کرد:  در حال بررسی متن قرارداد رئیس‌جمهور با این کشور هستیم تا مشاهده شود تعهدات چه بوده است.

وی افزود:  کالاهای مصرفی از هر کشوری که قرار باشد به ایران وارد شود باید مورد پذیرش سازمان غذا و داروی ایران نیز باشد  و  با توجه به اینکه قیمت برنج تایلندی پایین است می‌تواند برای قشرهای آسیب پذیر جامعه مناسب باشد.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با اشاره به اینکه متوسط قیمت برج تایلندی پایین است ادامه داد:  درصورتی‌که خرید این برنج به توسعه روابط ایران با کشور تایلند کمک می‌کند می‌توانیم این برنج را خریداری کنیم.

برنج تایلندی برای آقشار آسیب پذیر

وی تصریح کرد:  قیمت این برنج خیلی ارزان‌تر از برنج‌های هندی است به‌طوری‌که اگر قیمت هر تن برنج هندی ۷۰۰ دلار باشد برنج تایلندی ۳۰۰ دلار است.

به گزارش تسنیم بانکوک پست چندی پیش در گزارشی اعلام کرد: تایلند پس از تشدید تحریم‌های ایران، فروش برنج به این کشور را متوقف کرد. با این حال، دو کشور یادداشت تفاهمی برای ازسرگیری خرید ۳۰۰ هزار تن برنج تایلندی به ارزش ۴٫ ۳ میلیارد بات (واحد پول تایلند) در اوایل امسال به امضا رساندند.

همچنین در این گزارش اشاره‌ شده که وراچون سوکوندهاپاتیپاک، سخنگوی دولت تایلند اظهار داشته است که حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران در گفتگوها با نخست‌وزیر کشور نسبت به خرید برنج تایلندی ابراز تمایل کرده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.