واردات رنو و لکسوس رشد کرد

|
0 دیدگاه

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو گفت: سهم واردات رنو و لکسوس در سال جاری رشد کرده است. این در حالی است که همچنان هیوندا و کیا و تویوتا بیشترین سهم وارادات را دارا هستند.

فرهاد احتشام زاد در پاسخ به این پرسش که چرا هنوز بعد از ابلاغ اجبار واردکنندگان به داشتن مجوز از شرکت مادر این اتفاق هنوز رخ نداده است، توضیح داد: از بهمن ماه سال گذشته وزارت صنعت اعطای نمایندگی به شرکت ها را در قالب داشتن مجوز از شرکت مادر ممنوع کرد به این دلیل که برجام برقرار شده بود و ما نیز به تحقق آن خوشبین بودیم.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه ما خوشبین بودیم فضای فعلی همچنان مه آلود است و واردکنندگان ایرانی در حال مذاکره برای گرفتن مجوز از شرکت مادر هستند.

رئیس انجمن واردکنندگان خودرو با بیان اینکه گرفتن نمایندگی از شرکت مادر به سیاست های هر دو کشور در مذاکرات بستگی دارد، تاکید کرد: اکنون حدود ۴۰ درصد از واردکنندگان ما دارای مجوز از شرکت مادر نیستند و در حال مذاکره برای دریافت این مجوز هستند اما باید توجه داشته باشیم که سهم ایران و خاورمیانه از بازار خودروی جهان حدود ۲ درصد است و ما نمی توانیم انتظار داشته باشیم که همه شرکت ها خودشان را برای این سهم به خطر بیاندازند

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.