وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا کاهش یافت

|
0 دیدگاه

هیات پذیرش بورس کالا وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا را از ششم آبان ماه به ۱۰ میلیون و ۱۵۰ هزار ریال(۱٫۱۵ میلیون تومان) کاهش داد.

بر اساس مصوبه هیات پذیرش بورس کالای ایران در خصوص تعیین وجه تضمین اولیه قراردادهای آتی سکه طلا و باتوجه به کاهش قیمت تسویه روزانه قراردادهای فعال در روزهای گذشته، از ۶ آبان و پس از پایان روز معاملاتی، وجه تضمین اولیه برابر با ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تعیین می شود.
قرارداد آتی توافقنامه مبنی بر خرید و فروش یک دارایی در زمان معین در آینده و با قیمت مشخص است. به عبارتی در بازار آتی، پایه قرارداد خرید و فروش دارایی براساس توافق نامه ای که به قرارداد استاندارد تبدیل شده، صورت می گیرد و به دارایی با مشخصات خاصی اشاره می شود.
در بازارهای آتی الزامی نیست کالا یا دارایی به طور فیزیکی رد و بدل شود و برخلاف بازارهای نقدی، انتقال مالکیت فوری دارایی مطرح نیست. بنابراین در این بازارها بدون در نظر گرفتن این که فرد مالک دارایی باشد یا نباشد، قراردادها قابل خرید و فروش است.
همچنین برخلاف بازارهای نقد که پشتوانه آن تحویل دارایی است، بازارهای معاملات آتی مبتنی بر تسویه نقدی و یکی از اهداف آن خرید و فروش دارایی در آینده است.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.