وجود ۲۰۰ هزار تن گوجه فرنگی مازاد در بازار

|
0 دیدگاه

مهاجران گفت: بازار میوه راکد بوده و خرید وفروش بسیار کم شده است. میوه برای شب عید به اندازه کافی ذخیره داریم.

حسین مهاجران، رئیس اتحادیه میوه و تره بار گفت: بازار میوه و تره بار راکد است و خرید وفروش بسیار کم شده است و از طرفی میوه‌های مجالس نیز با میوه های دیگر جایگزین شده است.
وی اضافه کرد: تولید گوجه فرنگی، سیب زمینی و پیاز بسیار بی رویه صورت گرفته است بنابراین در حال حاضر مازاد تولید داریم به طوری که میتوان گفت ۲۰۰ هزار تن گوجه فرنگی بیش از میزان مورد مصرف تولید شده است، همین موجب می شود تا کشاورز نیز متضرر شود و سودی به دست نیاورد. باید به کشاورزان تذکر داده شود تا بیش از میزان مورد نیاز این محصولات کاشته نشود.

مهاجران تأکید کرد: میوه های قاچاق کمی کمتر شده، پرتقال آفریقایی از جمله این میوه های قاچاق است اما تقریبا قیمت آن سه برابر قیمت محصول داخلی است.

وی بیان داشت: امسال محصول به میزان کافی موجود است تنها پرتقال رسمی کم داریم که برای بازه زمانی بعد از آذرماه است زیرا در زمان گل دهی باران موجب ریختن آن‌ها شده است.

رییس اتحادیه میوه و تره بار در ادامه گفت: تولید نارنگی، انار و انگور امسال بسیار زیاد است و در این رابطه نیز مشکلی وجود ندارد. تولید به حدی است که مصرف کننده گران نخرد و تولیدکننده نیز متضرر نشود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.