ورود گلکسی نوت ۷ به هواپیماها در آمریکا ممنوع شد

|
0 دیدگاه

پس از انتشار گزارش های متعددی از آتش گرفتن گوشی های گلکسی نوت ۷ سامسومگ، ورود این گوشی ها به هواپیماها در آمریکا ممنوع شد.

پس از انتشار گزارش های متعددی از آتش گرفتن گوشی های گلکسی نوت ۷ سامسونگ، رگولاتورها اعلام کردند بر اساس یک دستور اضطراری، از روز شنبه ورود این گوشی ها به هواپیماها در آمریکا ممنوع است.
شرکت سامسونگ، به دلیل انتشار گزارش هایی در مورد آتش گرفتن گوشی های گلکسی نوت ۷، تولید این گوشی ها را متوقف کرده و با ضربه ای اساسی به شهرت و اعتبار خود مواجه شده است.
دستور صادر شده از سوی وزارت حمل و نقل آمریکا و دیگر آژانس های دولتی این کشور دارندگان این مدل گوشی را از آوردن آنها به داخل هواپیما یا قرار دادن گلکسی نوت ۷ در داخل چمدان در حین پرواز باز می دارد.
آنتونی فاکس، یکی از مقامات ارشد وزارت حمل و نقل آمریکا در این باره گفت: «ما می پذیریم که منع ورود این گوشی ها به هواپیماها برای برخی مسافران مشکل ایجاد خواهد کرد، اما امنیت همه مسافران پرواز باید در اولویت قرار گیرد.»
«ما در حال اتخاذ این گام اضافی هستیم زیرا حتی یک حادثه آتش سوزی در حین پرواز ریسک بالایی از جهت وارد آمدن جراحات فردی به دنبال دارد و جان بسیاری را در معرض خطر قرار می دهد.»
وزارت حمل و نقل آمریکا هشدار داده که مسافرانی که این مدل گوشی ها را در چمدان هایشان قرار دهند، ریسک وقوع «یک حادثه فاجعه بار» را به وجود می آورند.
در بیانیه وزارت حمل و نقل آمریکا آمده است: «هر کس که این ممنوعیت را نقض کند، ممکن است علاوه بر جریمه، در معرض تعقیب کیفری قرار گیرد.»
این وزارتخانه اعلام کرده که ممکن است این مدل گوشی ها از مسافرانی که تلاش دارند آنها را با خودشان به داخل هواپیما ببرند توقیف شود و اگر در داخل هواپیما در دست مسافری گوشی گلکسی نوت ۷ مشاهده شود، آن فرد ممکن است با جریمه های مالی مواجه شود.

0 پسندیده شده
روزنامه آسیا اپراتور اول
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره قرمز مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.